Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miasto podsumowało osiągnięcia sportowe częstochowian za 2021 roku

Facebook Twitter

Wręczone zostały prezydenckie statuetki za wyniki i aktywność dla sportowców, trenerów i działaczy. Zostali nagrodzeni też za występy na liczących się zawodach w swoich dyscyplinach i często życiowe rezultaty. Wśród nagrodzonych przez władze Częstochowy jest 125 ludzi sportu.

fot.czestochowa.pl

Laureatami zostali m.in. trener Rakowa Marek Papszun, Jakub Miśkowiak z Włókniarza, młody siatkarz Damian Biliński, tenisistka Roksana Załomska, Znany kibicom Ivi Lopez czy Andrzej Niewulis. Przyznano łącznie 58 nagród: w tym 9 pierwszego stopnia, 7 drugiego stopnia i 42 trzeciego stopnia, do tego 67 wyróżnień.

Nagrody I stopnia

1. Paweł Pięta – Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza (tenis stołowy, podnoszenie ciężarów) – II miejsce w grze pojedynczej, podwójnej, w grze mieszanej Mistrzostwach Polski Seniorów Niesłyszących w Tenisie Stołowym
2. Roksana Załomska – KU AZS UJD – II miejsce w grze podwójnej w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym, III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorek w Tenisie Stołowym
3. Wiesław Pięta – KU AZS UJD – trener zawodników niesłyszących sekcji tenisa stołowego
4. Joanna Paulina Narkiewicz – KU AZS UJD – trener sekcji tenisa stołowego, zawodniczek – zdobywczyń brązowego medalu w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorek
5. Jakub Miśkowiak – Włókniarz Częstochowa – (żużel) – I miejsce w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów, II miejsce w Mistrzostwach Świata Par (Speedway of Nations), I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy U23, I miejsce w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski i w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów
6. Damian Biliński – Stowarzyszenie Sportowe Seniorzy-Juniorom Siatkówka 2002 – I miejsce w Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej w kat. U19
7. Andrzej Niewulis – RKS Raków Częstochowa SA (piłka nożna) – II miejsce w ekstraklasie piłki nożnej mężczyzn oraz szczególny wkład w zdobycie Pucharu Polski i Super Pucharu Polski
8. Ivan Lopez – RKS Raków Częstochowa SA – II miejsce w ekstraklasie piłki nożnej mężczyzn oraz szczególny wkład w zdobycie Pucharu Polski i Super Pucharu Polski
9. Marek Papszun – RKS Raków Częstochowa SA – trener

Nagroda II stopnia

1. Marcin Skalik Aeroklub Częstochowski (sport samolotowy, szybowcowy) – miejsce w Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Seniorów, III miejsce w Rajdowych Samolotowych Mistrzostwach Polski (w parze z Joanną Skalik)
2. Marcin Szymański – Stowarzyszenie Speedway Fan Club (speedrower) – I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Polski Par Klubowych w Speedrowerze w kat. open, I miejsce (drużynowo) w Mistrzostwach Polski Weteranów w Speedrowerze
3. Tomasz Pokorski – Stowarzyszenie Speedway Fan Club – trener młodzieżowców, seniorów i weteranów
4. Przemysław Drąg – Ludowy Klub Sportowy „Gol-Start” (pływanie, narciarstwo) – 10 miejsce w Igrzyskach Paraolimpijskich stylem grzbietowym na dystansie 100 m i 12. miejsce stylem dowolnym na dystansie 50 m, I miejsce w klasyfikacji generalnej w grupie startowej S11 w Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych
5. Robert Nowakowski – Ludowy Klub Sportowy – „Gol-Start” – trener
6. Leon Madsen Włókniarz Częstochowa (żużel) – II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Europy (cykl SEC),
III miejsce w Mistrzostwach Świata Par (Speedway of Nations)
7. Sławomir Drabik – Włókniarz Częstochowa – trener juniorów i młodzieżowców

Nagrody III stopnia

1. Patrycja Pacak – Aeroklub Częstochowski – (sport samolotowy, szybowcowy) – III miejsce w Mistrzostwach Polski w Akrobacji Szybowcowej w klasie unlimited
2. Przemysław Bartczak – Aeroklub Częstochowski – I miejsce w Szybowcowych Mistrzostwach Polski klasy Klub A
3. Ewa Bugdoł – Wiodący Ludowy Klub Sportowy „Kmicic” (triathlon, szermierka) – III miejsce w Mistrzostwach Polski w Triathlonie (Super League Triathlon Poznań) w kat. elita na dystansie średnim, III miejsce w Mistrzostwach Europy w parakolarstwie (w parze z niedowidzącą Angeliką Biedrzycką)
4. Andrzej Zaguła – Wiodący Ludowy Klub Sportowy „Kmicic” – trener
5. Ewa Wieczorek – Wiodący Ludowy Klub Sportowy „Kmicic” – działaczka
6. Patrycja Tkacz – Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego (skoki do wody) – II miejsce w skokach synchronicznych open kobiet z trampoliny 3 m, I miejsce w skokach do wody z trampoliny 3 m i III miejsce z wieży w Zimowych Mistrzostwach Polski w kat. wiekowej D dziewcząt, miejsca medalowe w Grand Prix Polski w skokach do wody z trampoliny 3 m oraz wieży
7. Julia Rzeczycka – Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego – II miejsce w skokach synchronicznych open kobiet z trampoliny 3 m w Zimowych Mistrzostwach Polski, III miejsce w skokach do wody z trampoliny 1 m w Letnich Mistrzostwach Polski w kat. wiekowej D dziewcząt, miejsca medalowe w Grand Prix Polski w skokach do wody z trampoliny 1m oraz wieży
8. Dominik Rycharski – Stowarzyszenie Speedway Fan Club (speedrower) – I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Weteranów w Speedrowerze, I miejsce (drużynowo) w Mistrzostwach Polski Weteranów w Speedrowerze
9. Tomasz Włodarczyk – Stowarzyszenie Speedway Fan Club – I miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych w Speedrowerze w kat. open – trener, działacz
10. Sandra Charbich – Stowarzyszenie Speedway Fan Club – III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet i w Drużynowych Mistrzostwach Polski Drużyn Mieszanych w Speedrowerze
11. Sebastian Charbich -Stowarzyszenie Speedway Fan Club – asystent trenera Pokorskiego, opiekun i prowadzący zajęcia dla dzieci i młodzieży
12. Janusz Danek – Stowarzyszenie Speedway Fan Club – działacz
13. Oliwia Daroch – Ludowy Klub Sportowy „Gol-Start” (pływanie, narciarstwo) -II miejsce w klasyfikacji generalnej w grupie startowej S10 w Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych, II miejsce w biegu stylem dowolnym na dystansie 5,2 km w kat. osób niedowidzących w Pucharze Europy i Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Biegowym i III miejsce z przewodnikiem w kat. osób niedowidzących w Mistrzostwach Polski w Paranarciarstwie Alpejskim i Parasnowbordzie
14. Mateusz Noga – Ludowy Klub Sportowy „Gol-Start” – II miejsce w klasyfikacji generalnej w grupie startowej S6 w Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych, IV miejsce w biegu klasycznym na dystansie 1,3 km w Pucharze Europy i Mistrzostwach Polski
w Narciarstwie Biegowym
15. Mateusz Miśkiewicz – Ludowy Klub Sportowy „Gol-Start” -I miejsce w klasyfikacji generalnej w Letnich Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych, I miejsce w grupie startowej S7 i II miejsce w klasyfikacji generalnej w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych
16. Karol Jabłoński – Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza
(tenis stołowy, podnoszenie ciężarów) – II miejsce w grze podwójnej i III miejsce w grze mieszanej w Mistrzostwach Polski Seniorów Niesłyszących w Tenisie Stołowym
17. Adrian Szeliga – KU AZS UJD – I miejsce w grze pojedynczej, podwójnej, w grze mieszanej w Mistrzostwach Polski Seniorów Niesłyszących w Tenisie Stołowym
18. Julia Szemiel – KU AZS UJD – I miejsce w grze podwójnej, II miejsce w grze pojedynczej i III miejsce w grze mieszanej Mistrzostwach Polski Seniorów Niesłyszących w Tenisie Stołowym
19. Łukasz Mruk – KU AZS UJD – II miejsce w dwuboju i podrzucie w kat. wagowej 81 kg w Mistrzostwach Polski Seniorów w Podnoszeniu Ciężarów
20. Kamil Szczepanik – KU AZS UJD – trener zawodników sekcji podnoszenia ciężarów
21. Marek Fijałkowski – KU AZS UJD – działacz
22. Jakub Jelonek – Częstochowski Klub Sportowy „Budowlani” (lekka atletyka) – III miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w chodzie sportowym na dystansie 5 km, V miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy w chodzie sportowym na dystansie 50 km
23. Oliwier Mutwil – Częstochowski Klub Sportowy „Budowlani” – III miejsce w biegu przełajowym na dystansie 5 km w Mistrzostwach Polski Seniorów, I miejsce na dystansie 5 km na bieżni i na dystansie 4 km w biegu przełajowym i II miejsce na dystansie 1500 m w Mistrzostwach Polski w kat. U23
24. Piotr Pałka – Częstochowski Klub Sportowy „Budowlani” – trener zawodnika O. Mutwila
25. Czesław Lamch – Częstochowski Klub Sportowy „Budowlani” – trener J. Jelonka i medalistów Mistrzostw Polski w biegach górskich
26. Marek Ciuk – Częstochowski Klub Sportowy „Budowlani” – działacz
27. Maciej Kasprzyk – Klub Sportowy Orient (kickboxing, taekwondo) – I miejsce w formule point fighting senior i II miejsce w light contact senior -63 kg w Mistrzostwach Polski Juniorów, Seniorów i Mastersów w Kickboxingu, II miejsce w formule point fighting i light contact w kat. senior -63 kg w Pucharze Europy
w Kickboxingu, I miejsce (trzy razy) w kat. seniorów w Taekwondo Polish Open Cup, członek kadry narodowej seniorów w formule pointfighting, udział w Mistrzostwach Świata seniorów WAKO w formule point fighting -63 kg
28. Kacper Kołodziejczyk – Klub Sportowy Orient – I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów, Seniorów i Mastersów w Kickboxingu w kat. point-fighting senior -84 kg (3 startujących), III miejsce w kat. point-fighting i light contact senior – 84 kg w European Cup Open Kickboxing, członek kadry narodowej w kickboxingu w kat. point-figthing, miejsca medalowe w licznych turniejach taekwondo
29. Monika Cieślik – Klub Sportowy Orient – trener
30. Zbigniew Pawlak – Klub Sportowy Orient – trener, działacz
31. Jonas Jeppesen – Włókniarz Częstochowa (żużel) – II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy U23
32. Kacper Woryna – Włókniarz Częstochowa – II miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych
33. Bartosz Smektała – Włókniarz Częstochowa – I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy U23
34. Michał Świącik – Włókniarz Częstochowa – działacz
35. Tymon Sapała – Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Kantor (taekwondo olimpijskie) – I miejsce w Pucharze Świata G1 Polish Open w Taekwondo Olimpijskim, I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim, V. miejsce w European Taekwondo Championships
36. Robert Kantorysiński – Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Kantor – trener, działacz
37. Natalia Grzyb – Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Jedynka (badminton) – I miejsce w grze mieszanej i w grze podwójnej, II miejsce w grze pojedynczej w Otwartych Mistrzostwach Polski w Parabadmintonie
38. Paweł Wiśniewski – Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Jedynka – trener, działacz
39. Zuzanna Kamińska – Uczniowski Klub Sportowy Hetman (szachy) – II miejsce dziewcząt drużynowo w Hybrydowych Mistrzostwach Europy Juniorek w szachach klasycznych, I miejsce w szachach szybkich i III miejsce w szachach błyskawicznych w Mistrzostwach Polski Juniorek do lat 8
40. Borys Witczak 0- Uczniowski Klub Sportowy Hetman – II miejsce w szachach szybkich w Mistrzostwach Europy Juniorów do lat 10
41. Vladan Kovacević – RKS Raków Częstochowa SA (piłka nożna) – bramkarz ekstraklasowej drużyny piłki nożnej mężczyzn, przyczynił się do zdobycia Super Pucharu Polski
42. Michał Świerczewski – RKS Raków Częstochowa SA – działacz, właściciel

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj