StartWiadomości

Miasto opublikowało terminy odbioru odpadów niebezpiecznych i problemowych

Harmonogram odbioru odpadów problemowych i niebezpiecznych przygotowywany jest raz na kwartał, gdy specjalny samochód odbiera od częstochowian odpady wielkogabarytowe jak meble czy sprzęt AGD oraz przewozi do neutralizacji pozostałe nam zużyte baterie, akumulatory, lekarstwa czy wyroby chemiczne, jak farby, lakiery i rozpuszczalniki.

Mobilny Punkt Zbierania Odpadów Problemowych zawita do wszystkich dzielnic już 22 sierpnia, kursując od wczesnych godzin porannych w dzielnicy Stradom, następnie przez wszystkie dzielnice miasta, by zakończyć zbiórkę na Dźbowie około godziny 15.00.

Trasa będzie wiodła z Gnaszyna, Podjasnogórskiej i Lisińca poprzez Parkitkę, Tysiąclecie i Północ po Kiedrzyn. Samochód następnie dojedzie na Grabówkę, Zawodzie i Wyczerpy, by trafić na Błeszno i Raków.

Harmonogram opracowano tak, by kłopotliwych odpadów mogli pozbyć się na terenie swoich dzielnic wszyscy mieszkańcy Częstochowy.

Dokładne godziny odbioru odpadów od mieszkańców można znaleźć na stronach www.czestochowa.pl. Podobna zbiórka będzie prowadzona raz jeszcze pod koniec roku – 21 listopada.

Zostaw komentarz