Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miasto nie dogadało się z wykonawcą nowej estakady na Rakowie

Facebook Twitter

Są problemy z dalszą realizacją przebudowy DK 91 w Częstochowie. Wykonawca nowej estakady na Rakowie wycofuje się z placu budowy. O tym firma Nowak-Mosty poinformowała w środę (13.04) późnym wieczorem poprzez media społecznościowe. Jak tłumaczy swoją decyzję i co dalej z budową estakady?

fot. czestochowa.pl

Niestety nie uda się nam ukończyć estakady z winy Zamawiającego. Nie udało się dojść do porozumienia z Częstochową i w związku z tym Konsorcjum Wykonawcze, którego jesteśmy Partnerem zostało zmuszone odstąpić od umowy…

Tak brzmi ten komunikat, opublikowany przez firmę Mosty – Nowak na fb. Ta informacja od razu obiegła internet.

Sprawę skomentowali m.in. radni PiS. Monika Pohorecka napisała, że Częstochowa ,,umiera” na naszych oczach… z winy Zamawiającego… i pyta prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka, na kogo zostanie zrzucona wina tym razem? W podobnym tonie wypowiedział się też radny Piotr Wrona. Post komentują też sami mieszkańcy Częstochowy, którym firma Mosty-Nowak odpowiada, żeby podziękowania kierowali do włodarzy, bo oni chcieli tę budowę dokończyć.

A co na ten komunikat miasto? Przed północą dostaliśmy oświadczenie z Miejskiego Zarządu Dróg. Jak mówi Maciej Hasik:

Wykonawca nie rokował już szans na wykonanie tego strategicznego zadania drogowego w przewidzianym terminie, co jest priorytetem dla komunikacyjnego rozwoju całego regionu.

Dlatego MZD na początku kwietnia złożył wykonawcy oświadczenie o odstąpieniu umowy na wykonanie prac na Wojska Polskiego:

Stopień zaawansowania realizowanych prac był niedostateczny, a ich postęp niewystarczający. Co stawiało w wątpliwość powodzenie całego przedsięwzięcia. Taka perspektywa niosła ze sobą poważne konsekwencje społeczne i finansowe, na które MZD nie mógł pozwolić, stąd taka decyzja. Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie jest gotów kontynuować inwestycję z nowym wykonawcą, któremu zostanie zlecone dokończenie prac z zachowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.

Miejski Zarząd Dróg zapewnia jednocześnie, że nowy wykonawca będzie kontynuował prace w takim samym wymiarze, jak przewiduje to zatwierdzony projekt budowlany.

Nie ma więc jakichkolwiek przeciwwskazań, by z zachowaniem pierwotnego zakresu mieszkańcy zyskali w pełni satysfakcjonującą infrastrukturę w postaci nowej Alei Wojska Polskiego. Służby MZD dopełnią wszelkich starań, by w drugiej połowie 2023 roku realizacja ta zakończyła się powodzeniem.

Tyle Maciej Hasik rzecznik MZD, czekamy zatem na rozwój sytuacji. O wszystkim będziemy informować Was na bieżąco.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024