Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miasto kontynuuje projekt „Zawodowa współpraca”

Facebook Twitter

Kontynuacji doczeka się projekt adresowany do szkół zawodowych, branżowych w naszym mieście oraz do przedsiębiorców. Rusza kolejna, tegoroczna edycja Zawodowej Współpracy.

fot. czestochowa.pl

To kolejna odsłona takich działań. Częstochowa otrzymała dofinansowanie na ich realizację ze środków unijnych.

Bardzo dużym beneficjentem tych projektów są nasi przedsiębiorcy i tak naprawdę korzystają z tego projektu dwukrotnie. Pierwszy raz w czasie jego realizacji na staże i praktyki, a drugi raz zatrudniając ich już jako absolwentów. Jesteśmy już na takim etapie, że mamy już na rynku pracy absolwentów, którzy już korzystają z pierwszego projektu. 

– mówi Piotr Grzybowski, naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich. Działania na rzecz uczniów szkół zawodowych i środowiska lokalnych przedsiębiorców, wsparł Europejski Fundusz Społeczny. W tym roku projekt w dobie epidemii może napotkać jednak trudności. Zwiększa się bezrobocie, a firmy często redukują swoje kadry.

Widzimy takie zagrożenie, ze względu na pandemię być może zainteresowanie pracodawców do przyjęcia uczniów na staże będzie nieco niższe niż w poprzednich edycjach, ze względu na to, że często redukowane są miejsca pracy. W ogóle wśród pracowników widzimy takie zagrożenie, że będzie mniejsze zainteresowanie. Te praktyki zostały zaplanowane w takich kierunkach, w których naprawdę bardzo potrzebni są nowi pracownicy, więc mam nadzieję, że tutaj nie będzie takiego problemu ostatecznie. 

– informuje Aleksandra Bożek z Urzędu Miasta. Dotychczasowe zyski z realizacji projektu Zawodowa Współpraca ocenia z kolei prezydent Częstochowy. Projekt pozwala na przygotowanie uczniów do rynku pracy, zapewnia też firmom poprzez staże przygotowanych pracowników na przyszłość.

Częstochowa jest liderem w łączeniu edukacji z biznesem, w dostosowywaniu profili edukacyjnych do potrzeb biznesu na naszym terenie. Jeżeli będziemy mieć dobre, dobrze przygotowane kadry, na pewno będziemy wygrywać na rynku z innymi samorządami. U nas będą dobrzy i zaangażowani pracownicy.

– dodaje prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Projekt rusza 1 września, pochłonie tym razem ponad 3,8 mln złotych, większość stanowi uzyskane dofinansowanie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj