Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miasto już jest przygotowane na Ferie w Częstochowie

Facebook Twitter

Za kilka dni rozpoczynają się ferie, na śnieg nie ma raczej co liczyć, ale miasto - liczne instytucje, szkoły i stowarzyszenia przygotowują dla uczniów mnóstwo atrakcyjnych wydarzeń. Na zorganizowanie różnego rodzaju zajęć miasto przekazało w formie dotacji 57 tys. złotych.

Miasto ma zapewnić atrakcje dla dzieci i młodzieży, którzy nie wyjadą poza miejsce zamieszkania na zimowy wypoczynek. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i tym razem od 15 lutego oprócz instytucji miejskich – Muzeum, Miejskiej Galerii Sztuki, OKF-u, Biblioteki, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Teatru, w organizację ferii włącza się też 18 częstochowskich szkół oraz 24 stowarzyszenia, kluby, fundacje i parafie.

Uczniom na ferie zapewnią m.in. zabawy ruchowe, zajęcia artystyczno-plastyczne, muzyczne, komputerowe, turnieje, gry, wycieczki piesze po okolicy, wycieczki autokarowe m.in. do Warszawy, do parku wodnego w Tarnowskich Górach, do kopalni soli w Wieliczce, wyjścia do kina, na basen, na lodowisko, do muzeum, do kręgielni oraz półkolonie. W ofercie znalazły się także ogniska i kuligi na terenie Jury i oczywiście zajęcia sportowe, choćby taekwondo, rugby, piłka nożna, czy unihokej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lipca 2024