Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miasto inwestuje w sportowe wyposażenie częstochowskich szkół

Facebook Twitter

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 34 przy ul. Dąbrowskiej mogą już korzystać z wyremontowanych sal gimnastycznych, w przyszłym tygodniu zostanie ponadto otwarte kolejne w mieście wielofunkcyjne boisko. Nabiera tempa miejski program w ramach, którego powstaje nowa infrastruktura sportowa.

Mówi wiceprezydent miasta, Przemysław Koperski.

Od 2011, ale tak z prawdziwego kopyta ruszyliśmy w 2012. Otworzymy jeszcze boisko w Zespole Szkół imienia Żeromskiego. Chcielibyśmy, by docelowo każda szkoła miała w swojej strukturze i boisko i salę z prawdziwego zdarzenia. Myślę, że to jest realne i to już w niedługim czasie.

W ostatnich tygodniach uruchomione zostały także wielofunkcyjne boiska przy Zespole Szkół im. Reymonta oraz w Zespole Szkół Samochodowo-Budowlanych przy ul. św. Augustyna. Dwie nowe sale gimnastyczne zyskała Szkoła Podstawowa im. Fredry w Częstochowie. Także W Zespole Szkół im. Żeromskiego, 14 października, zostanie otwarte nowe przyszkolne boisko. Będzie wielofunkcyjne i dostępne dla wszystkich. To kolejne nowości w sportowej infrastrukturze częstochowskim szkół:

Chodzi tylko o to, by te boiska sportowe i sale gimnastyczne, które budujemy nie były niszczone, to jest największym problemem. Stąd boiska szkolne są otwierane również dla mieszkańców, dla młodzieży nie tylko uczących się w tych szkołach, ale mieszkających w pobliżu. W ramach tego programu „Profilaktyka poprzez sport”, zatrudniamy – poprzez organizacje, kluby sportowe – wuefistów, moderatorów, którzy w godzinach popołudniowych organizują różnego rodzaju zajęcia rekreacyjne, sportowe na tych boiskach. Dzięki temu będą one mogły lepiej służyć mieszkańcom.

Mówił Przemysław Koperski, wiceprezydent Częstochowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj