Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miasto i uczniowie przygotowują się do nietypowych ferii zimowych

Facebook Twitter

Pierwszy tydzień ferii to głównie zajęcia dla małych grup w szkołach podstawowych, drugi tydzień ma być wirtualny. Chodzi o to, by młodzież odpoczęła od nauki i skorzystała z ferii w stopniu na jaki pozwalają ograniczenia. Dlatego od 4 do 8 stycznia zajęcia stacjonarne organizuje 18 miejskich podstawówek ale też Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1, ZST, Kochanowski czy Liceum Żeromskiego.

Zaplanowane są warsztaty plastyczno-techniczne, zajęcia z rękodzieła, programowania i robotyki, teatralne, muzyczne i animacyjne, czytelnicze i biblioteczne. Planowany jest Dzień Ekologiczny. Pojawią się zajęcia kreatywne, prezentacje doświadczeń fizycznych i chemicznych, turnieje gier, tańce i warsztaty kulinarne. Trochę więcej ruchu uczestnicy ferii w szkole zażyją m.in. przy okazji treningów tenisa stołowego. Niestety zajęcia tylko w grupach do 12 osób. Skorzysta ok. 500 uczniów z klas I-IV. W szkołach ponadpodstawowych zajęcia dla uczniów klas mundurowych czy bieg szlakiem miejsc pamięci narodowej w Częstochowie. Drugi tydzień do 15 stycznia to m.in. gra online dla uczniów szkół ponadpodstawowych związana z projektowaniem szkoły przyszłości.

Ferie odbędą się pod hasłem „Ucz się i baw w Częstochowie”. Ich głównym organizatorem jest Urząd Miasta z hufcem ZHP oraz szkołami.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj