Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miasto chce zdobyć fundusze na remonty lokali mieszkalnych z myślą o uchodźcach

Facebook Twitter

Częstochowa będzie zabiegać o dofinansowanie do zadań i opieki nad uchodźcami, którzy przybyli do naszego miasta. Część z nich pozostała w Częstochowie, a samorząd ma plan, aby zaoferować im programy społeczne, a nawet przygotować lokale mieszkalne.

fot. Pixabay

Lokalne władze mają zabiegać o środki unijne u marszałka województwa.

Włodzimierz Tutaj: O dofinansowanie do tych działań, które wsparłyby pomoc dla ukraińskich uchodźców w naszym mieście. Miasto Częstochowa może realizować z pomocą środków unijnych, o które będzie aplikować w Urzędzie Marszałkowskim. Ramy szczegółowe tych projektów zostaną dopiero określone, a konkursy ogłoszone. Projekty społeczne byłyby realizowane pod egidą MOPSu i Wydziału Polityki Społecznej.

Zakres pomocy obywatelom Ukrainy mógłby być większy. Mamy w mieście zasoby mieszkaniowe, które wymagają remontów. To lokale z których mogliby docelowo skorzystać uchodźcy

– mówi Włodzimierz Tutaj, rzecznik częstochowskiego magistratu.

Włodzimierz Tutaj: Miasto będzie starać się uzyskać dofinansowanie do remontu lokali komunalnych, które do tej pory były nieużytkowane z uwagi na bardzo wysokie koszty remontowe, natomiast z pomocą środków zewnętrznych być może udałoby się je wyremontować i przygotować do wynajęcia dla uchodźców, jak wiadomo wielu z nich przebywa w tej chwili na terenie miasta i kwestia kwaterunku może być kwestią istotną, zwłaszcza w tym momencie, kiedy skończy się wsparcie ze strony administracji rządowej dla tych osób, które przyjmują ukraińskie rodziny.

Konkretne plany miasta w tym zakresie mają być przygotowane jeszcze tego lata. Informował nas Włodzimierz Tutaj, rzecznik Urzędu Miasta Częstochowy.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj