Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miasto chce się promować poprzez piłkę nożną i żużel, ale kwoty nie powalają

Facebook Twitter

Po 1,5 mln złotych mają otrzymać Raków i Włókniarz na promowanie miasta poprzez sport. Takie są plany zawarte w przyszłorocznym projekcie częstochowskiego budżetu. To takie same kwoty, na jakie kluby z Limanowskiego i Olsztyńskiej mogły liczyć w 2021.

Prawdopodobnie 200 tys. zł trafi także do tenisistek stołowych z Bebetto AZS UJD, które grają w najwyższej klasie rozgrywek:

Trudno na takim etapie powiedzieć do jakich klubów trafią te środki. Będzie rozstrzygane to w formie przetargu nieograniczonego. Jest to usługa promocji miasta poprzez sport. W tej chwili w projekcie budżetu miasta na rok przyszły kwota 1 mln 500 tys. złotych przeznaczona jest na promocję poprzez żużel oraz taka sama kwota poprzez piłkę nożną oraz kwota 200 tys. na promocję poprzez sport.

Jak zapowiada Sławomir Gajda z Wydziału Promocji Kultury i Sportu Urzędu Miasta, kluby muszą przeznaczyć środki z promocyjnej dotacji na konkretne cele:

Do tej pory najważniejszym elementem był udział w rozgrywkach na najwyższym poziomie sportowym. Tutaj wzajemnie będziemy sobie takie świadczenia ustalać, jak już budżet zostanie ustalony. Na pewno posiadanie w nazwie klubu nazwy naszego miasta bądź odmiany nazwy naszego miasta, reklama na koszulkach, na banerach, na stadionach w różnej formie, co roku ustalamy takie świadczenia

– dodaje Sławomir Gajda z częstochowskiego magistratu. W projekcie budżetu na rok przyszły pod kątem sportowej promocji nie uwzględniono Skry, która jako beniaminek rozgrywek świetnie radzi sobie w 1 lidze. Jeśli chodzi o sportowe wydatki, 2 mln złotych z miejskiej puli mają zasilić jeszcze kolejny etap modernizacji stadionu przy Limanowskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj