Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mężczyzna z 3 promilami i 2-letnią córką: dziecku kupił sok, sobie butelkę wódki

Facebook Twitter

Nietrzeźwy ojciec i mała dziewczynka pozbawiona opieki. Taki obrazek w centrum miasta zwrócił uwagę mieszkańców. Sprawą nieodpowiedzialnego mężczyzny zajęła się policja. Cała sytuacja wydarzyła się 31 marca, teraz mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Przechodnie, którzy zauważyli spacerujące samotnie dziecko w rejonie dworca PKP, zawiadomili policję:

W okolicach dworca PKP przypadkowi przechodnie zauważyli 2-letnią dziewczynkę praktycznie bez dozoru, dziewczynka była w bardzo niebezpiecznym miejscu, nie muszę tłumaczyć, linia tramwajowa, bardzo intensywny ruch. Okazało się, że opiekunem jest ojciec tej dziewczynki, mężczyzna całkowicie nietrzeźwy, ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Przyznał, że tego dnia, gdy sam opiekował się córką, pił wódkę, wyszedł z dzieckiem na spacer, dziecku kupił sok a sobie butelkę wódki.

Ojciec odpowie przed sądem za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo.

Pijąc alkohol wprowadził się w tak znaczy stan nietrzeźwości, że jak sam przyznaje, w pewnym momencie urwał mu się film, nie wiedział co się dzieje, został zatrzymany przez patrol policji, dziecko trafiło do odpowiedniej placówki. Mężczyzna teraz odpowiada za narażenie własnego dziecka  na niebezpieczeństwo, za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, dodatkowo sąd rodzinny może ograniczyć jego prawa rodzicielskie.

– mówi Romuald Basiński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj