Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mega paka – pomocowa akcja dla dzieci trwa! Zbiórka do 28 maja

Facebook Twitter

W Częstochowie rozpoczęła się pomocowa akcja dla dzieci z potrzebujących rodzin, której finał planowany jest 1 czerwca. Chodzi o zbiórkę zabawek i słodyczy pod nazwą „Mega paka dla dzieciaka”. 

fot. Bruno/Pixabay

Zbieram zabawki, słodycze, sprzęt sportowy, puzzle, klocki – wszystkie rzeczy, które sprawią, że dzieci w Dzień Dziecka będą szczęśliwe i zadowolone. W dwojaki sposób można przekazywać te rzeczy. Można przez kontakt ze mną, na plakacie udostępniony jest mój nr telefonu oraz w mediach społecznościowych również można mnie odnaleźć jako Radną Miasta Częstochowy Ewę Lewandowską. Można również przywozić bezpośrednio do Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam” na świetlicę. Świetlica jest czynna od godz. 8:00 do 19:00. Wszystkie rzeczy zbieramy do 29 maja.

Akcja została zorganizowana przez radną Ewę Lewandowską, a dary trafią do podopiecznych Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam” i Stowarzyszenia „Dla Rodziny”. Zbiórka prowadzona jest nie tylko dla najmłodszych częstochowian, grup docelowych gdzie trafi pomoc rzeczowa jest więcej:

Jest również brana pod uwagę młodzież. Bardzo ważne jest wychowanie poprzez wrażliwość społeczną. Bardzo dziękuję już klubom sportowym, które tak chętnie zgłosiły się do akcji. Jest odzew ogromny. Dzwonią do mnie również przedstawiciele szkół podstawowych, gdzie chcą promować tę akcję. Pierwszy raz to organizuję, więc te dwa stowarzyszenia zaprosiłam do udziału w tej akcji. Natomiast jeżeli by się okazało, że jest bardzo dużo tych rzeczy, to będziemy również dzwonić po innych stowarzyszeniach, które mogłyby nam wskazać rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej.

Gry, zabawki, sprzęt sportowy i słodycze można dostarczać jeszcze do 28 maja. Finał akcji „Mega paka dla dzieciaka” odbędzie się z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca.

Będziemy to zbierać na świetlicy Stowarzyszenia Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”. Wraz z osobami, które tam pracują, będziemy robić te paczki i zobaczymy jaki będzie finał. Będzie to relacjonowane w mediach społecznościowych. Będę chciała Państwu pokazać, z jakim odzewem spotkała się ta akcja. Mam nadzieję, że nie jest jednorazowa i będziemy ją kontynuować.

O swojej zbiórce dla dzieci mówiła częstochowska radna Ewa Lewandowska.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj