Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Media bez wyboru”. Protest Radia JURA i innych niezależnych mediów w Polsce

Facebook Twitter

"Media bez wyboru". To protest niezależnych mediów przeciwko planowanemu przez rząd dodatkowemu podatkowi od reklam emitowanych w radiu, telewizji i internecie, który ma być wprowadzany pod pretekstem walki z pandemią COVID-19.

Drodzy Słuchacze Radia JURA

Dziś nie usłyszycie swoich ulubionych audycji, a także nie będziemy w stanie przekazać Wam najistotniejszych faktów, wiadomości i informacji. Zamilkły także inne stacje radiowe, swoich programów nie nadają największe telewizje. Nie działają portale internetowe.

Trwa protest niezależnych mediów przeciwko planowanemu przez rząd wprowadzeniu dodatkowego podatku od reklam emitowanych w Telewizji, Radiu i Internecie wprowadzanego pod pretekstem walki z pandemią Covid-19.

Ten podatek uderzy w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę, a także polskie produkcje, kulturę, rozrywkę, sport oraz media.
Jest także zagrożeniem dla polskiego rynku medialnego, wolności słowa i wolności wyboru, które zapewniają większości Polaków dostęp do informacji, rozrywki oraz wydarzeń sportowych w znaczącej mierze bezpłatnie. Wprowadzenie tego podatku oznacza także osłabienie, a nawet likwidację części mediów działających w Polsce, co znacznie ograniczy społeczeństwu możliwość wyboru interesujących go treści.

Zdecydowanie sprzeciwiamy się więc używaniu epidemii, jako pretekstu do wprowadzenia kolejnego, nowego, wyjątkowo dotkliwego obciążenia mediów. Obciążenia trwałego, które przetrwa epidemię Covid-19.

Radio JURA nie dostaje pieniędzy z abonamentu, nie dostajemy żadnego wsparcia z zewnątrz, działamy za to co wypracujemy, co zarobimy od reklamodawców.

Wrócimy do Was jak najszybciej to będzie możliwe z najbardziej aktualnymi informacjami.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj