Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mecz eliminacyjny do Mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet w HSC!

Facebook Twitter

11 czerwca w Hali Sportowej Częstochowa odbędzie się mecz eliminacyjny mistrzostw Europy w piłce ręcznej między żeńskimi reprezentacjami Polski i Czarnogóry.

O awans do mistrzostw Europy walczy 26 drużyn podzielone na siedem grup. Rywalami Polek są reprezentacje Czarnogóry, Czechów i Portugalii. Nasze piłkarki ręczne rozegrały cztery mecze. Na początku przegrały na wyjeździe z Czarnogórą 25:21. Potem uległy u siebie 19:22 Czechom. W ostatnich dwóch meczach pokonały reprezentację Portugalii 24:17 i 29:21.

Rewanżowy pojedynek z Czarnogórą w Hali Sportowej Częstochowa będzie miał ogromne znaczenie w kontekście awansu do mistrzostw Europy. Będzie to przedostatnia runda eliminacyjna do tych zawodów. Na koniec nasza reprezentacja zmierzy się z Czechami.

Do turnieju finałowego mistrzostw Europy, który odbędzie się w Chorwacji i na Węgrzech w grudniu 2014 roku, awansują drużyny z pierwszych i drugich miejsc w swoich grupach.

W tygodniu poprzedzającym mecz na antenie Radia Jura będzie szansa wygrania biletów na to wielkie sportowe wydarzenie w Częstochowie!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj