Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

MDK wznowił po kilku miesiącach zajęcia edukacyjne

Facebook Twitter

Po długiej przerwie Miejski Dom Kultury wznowił od października swoje zajęcia edukacyjne, adresowane do dzieci, młodzieży i dorosłych.

Jednak nie wszystkie. Z powodu pandemii nadal nie wybierzemy się do MDK-u np. na zajęcia ruchowe i taneczne. Ale przyjmowane są zapisy do instruktorów z plastyki, nauki gry na instrumentach, ceramiki, kroju i szycia czy zajęcia modelarskie. Ruszają warsztaty wokalne i fotograficzne. Z obostrzeniami i mniejszą liczbą uczestników.

Wiadomo, że największa transmisja koronawirusa jest przy dużym wysiłku w pomieszczeniach zamkniętych, dlatego póki co nie otworzymy takich zajęć wysiłkowych, fizycznych, choreograficznych, tanecznych. Pamiętajmy, że jednak to zagrożenie cały czas jest między młodzieżą, która będzie uczęszczać, jak instruktorzy, ale chcą podjąć tę działalność. Nie będą one wyglądały tak jak dotychczas. Musimy zreorganizować naszą pracę. Oczywiście chodzi przede wszystkim o zachowanie reżimu sanitarnego. Bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu. 

Jak mówi dyr. Miejskiego Domu Kultury – Paweł Musiał, zabraknie na razie koncertów w normalnym trybie, część z zaproszonych muzyków zagra i zaśpiewa dla widowni online. Przez ostatnie pół roku występów w sali ośrodka nie było. Życie kulturalne MDK-u przenosi się więc do sieci…

Bardzo to odczuliśmy . Brak imprez, które już zazwyczaj były planowane w najbliższym terminie. W tej chwili tego zainteresowania praktycznie nie ma. Jest ono niewielkie. Także w najbliższym czasi enie planujemy żadnych imprez a jest to związane właśnie, m.in. z tym, że mniej wolnych miejsc, mamy 400 miejsc, w tej chwili przy tych ograniczeniach no nikomu się to po prostu nie opłaca. W tej chwili skupiamy się, aby różnego rodzaju imprezy przygotowywać online. One się będą odbywać bez udziału publiczności, natomiast będzie je można śledzić w internecie. 

Rozmawialiśmy z Pawłem Musiałem, dyrektorem Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie.

 

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023