Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Matury 2023 ruszyły! O czym trzeba pamiętać i co czeka zdających?

Facebook Twitter

Matury 2023! Od razu po majówce ruszył tegoroczny egzamin dojrzałości. W Częstochowie przystępuje do niego 2441 uczniów. Ostatnie dni, gdy wszyscy wypoczywali, częstochowscy abiturienci spędzili na końcowych powtórkach z polskiego czy szczególnie z matematyki.

Fot. Pixabay

Matury 2023 CZAS START!

Sesja pisemna rozpoczęła się od rana w czwartek 4 maja, ale potrwa aż do 23 maja. W tym roku matura ustna zaplanowana jest od 10 do 23 maja. Według obowiązującego harmonogramu najpierw zdający mają pisemne egzaminy na poziomie podstawowym. To języki polski i angielski oraz pozostałe, obce od 5 maja. Szczególnie dla wielu stresujący egzamin z matematyki odbędzie się w poniedziałek 8 maja o godz. 9:00. Od 9 maja będą trwały egzaminy na poziomie rozszerzonym. Równolegle, od 10 maja, zostaną wyznaczone terminy egzaminów ustnych. Co najważniejsze: ile punktów trzeba zdobyć? Warunkiem zdania matury jest minimum 30 proc. punktów. I jeszcze jedno.

Czego nie wolno robić na maturze?

Nie wolno ściągać, wnosić na salę telefonu, rozmawiać z innymi czy chodzić po sali. To grozi możliwością unieważnienia zdawanego egzaminu.

Jak podaje Wydział Edukacji, 4 uczniów zrezygnowało w tym roku ze zdawania egzaminu maturalnego, 1 osoba z przyczyn zdrowotnych. Na razie matura przebiega bez problemów.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj