Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Matura w Częstochowie lepiej niż średnia krajowa. Świadectwa dojrzałości rozdane

Facebook Twitter

Tegoroczni maturzyści poznali wyniki swoich egzaminów. W Częstochowie wypadły lepiej niż średnia krajowa, nadal jednak szkoły i nauczyciele mają pracować nad wyższymi wynikami w kolejnych latach.

fot. Pixabay

Średnia uzyskanych punktów przez uczniów dla matur w mieście wyniosła 79%.

Maturzyści w Częstochowie wypadli dobrze. Oczywiście nigdy nie będzie wystarczająco. Przystąpiło do matury 2521 uczniów. Mamy 79 zdawalności matury w skali całego miasta. Matura najlepiej poszła w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego. Wszystkim uczniom, którzy podeszli, gratulujemy

– ocenia dla nas naczelnik Wydziału Edukacji Rafał Piotrowski. Jesteśmy w Częstochowie ambitni podkreśla nasz rozmówca. Matura wypadła dobrze, ale zdawalność może być jeszcze lepsza:

To są dobre wyniki, natomiast nie ukrywam, że chciałbym, żebyśmy byli ambitniejsi jako środowisko edukacyjne w Częstochowie. Jest poprawa o 3 pkt proc. w stosunku do zeszłego roku. Natomiast stawiamy poprzeczkę dyrektorom znacznie wyżej. Chcemy, aby to był punkt wyjście. Chcemy, żeby dyrektorzy dokonali refleksji, jeśli chodzi o rankingi perspektyw. W wielu przypadkach pracujemy nad tym, żeby ta matura czy egzamin zawodowy w szkołach zawodowych było corocznie poprawiany 

– powiedział nam Rafał Piotrowski, naczelnik Wydziału Edukacji UM Częstochowy. Wszystkim, którzy już odebrali swoje świadectwa dojrzałości, gratulujemy. Poprawkowicze, którzy nie zdali jednego z egzaminów, na pisemną maturę zgłoszą się powtórnie 24 sierpnia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj