Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Masz dość obleganych przez turystów miejsc? Odkryj Polskę, jakiej nie znasz [materiał partnera]

Facebook Twitter

Urlop to czas, w którym każdy z nas pragnie odrobiny odpoczynku i wytchnienia. Popularne turystyczne miejscowości oblegane przez tłumy ludzi w większości przypadków nie dają możliwości wyciszenia i relaksu. Jeśli jednak odpowiednio poszukamy, to w każdym miejscu będziemy w stanie odpowiednio wypocząć.

Gdzie na wakacje w Polsce?

Myśląc o urlopie w Polsce, większości osób od razu do głowy przychodzą miejscowości takie jak: Zakopane, Karpacz, Łeba, Kołobrzeg czy Trójmiasto. Nasz kraj posiada jednak wiele innych zakątków, które również warto zwiedzić. Mazury, Podlasie czy tereny województw podkarpackiego czy lubuskiego to tylko niektóre z przykładów doskonałych miejsc na spędzenie spokojnego urlopu.

Urlop na Podlasiu

Doskonałym pomysłem na urlop z dala od zgiełku i tłumu ludzi jest Podlasie. Podróż możemy zacząć od Białegostoku, który pomimo że jest miastem wojewódzkim, to w żaden sposób nie jest przytłaczające. Szerokie ulice oraz doskonale rozwinięta infrastruktura sprawiają, że nie ma w nim żadnych problemów z poruszaniem się samochodem. W centrum miasta znajduje się piękny Pałac Branickich z okazałym parkiem dookoła. Niektórzy nazywają to miejsce polskim Wersalem. W pobliżu znajduje się starówka, którą również warto odwiedzić. Bardzo ciekawym pomysłem na podróż jest wycieczka z Białegostoku do Białowieży. Po drodze można zwiedzić wiele ciekawych miejsc jak np. Kraina Otwartych Okiennic w okolicach Trześcianki. W urokliwych wsiach można poczuć klimat dawnych lat i spokój jakiego brakuje w dzisiejszych czasach.

Wczasy w górach

Doskonałym pomysłem na urlop jest również wyjazd w góry. Spokojne wędrówki pozwolą znaleźć wytchnienie i odpoczynek od codziennych problemów. Na nocleg warto wybrać miejsce, w którym będzie można zaznać dodatkowo relaksu. Doskonałe śniadania i strefa rekreacyjna pozwolą dodatkowo naładować akumulatory. Takim miejscem jest np. Czarny Potok Hotel. Obsługa z ogromną starannością dba o potrzeby gości i stara się zaspokoić ich wszelkie potrzeby. W czasie wyjazdu w góry warto zaplanować potencjalne trasy wcześniej. Dzięki temu nie będziemy na miejscu tracić czasu na analizowanie mapy. Jeśli podróżujemy z małymi dziećmi, zwróćmy uwagę czy po drodze na szlaku znajdują się schroniska lub inne miejsca w których można odpocząć. Warto również mieć w zanadrzu krótsze trasy, które nie wykończą fizycznie naszych pociech.

Wakacje na Mazurach

Kolejnym miejscem gdzie wiele osób udaje się na urlop są Mazury. Ta rozległa kraina pozwala jednak na wybór zarówno miejsc popularnych turystycznie jak i odosobnionych, w których nikt nie będzie przeszkadzał nam w odpoczynku. Jeśli posiadamy patent żeglarski to doskonałym wyborem będzie wypożyczenie łodzi. W przypadku gdy nie mamy wymaganych uprawnień, możemy wybrać opcję z zatrudnieniem sternika. Będziemy mogli wtedy cały czas poświęcić na odpoczynek lub na naukę sterowania łodzią lub wędkowanie. To doskonały sposób na spędzenie kilku dni urlopu podczas których będziemy mogli przemieszczać się pomiędzy różnymi miejscowościami w ciszy i spokoju.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024