Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Maseczka ochronna zamiast tacy

Facebook Twitter

Niemałe zdziwienie towarzyszyło wiernym, którzy w niedzielę (16 kwietnia) uczestniczyli w Mszach św. sprawowanych w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie.

W trakcie kolekty, siostra zakrystianka wyszła z koszykiem, ale zamiast zbierania przysłowiowej tacy, rozdawała każdemu po maseczce ochronnej.

„Pomysł wziął się z potrzeby chwili. Zawsze w Dolinie Miłosierdzia staramy się naszymi akcjami charytatywnymi odpowiadać na konkretną potrzebę. Teraz wszyscy potrzebują maseczek, zatem siostry zakonne je szyją, a my rozdajemy”

– wyjaśnia ks. Andrzej Partika, kustosz Sanktuarium. Proboszcz zapowiada również, że podobne akcje będą odbywały się w kolejne niedziele.

W szycie maseczek rozdawanych w niedzielę (26.04.) w Dolinie Miłosierdzia włączyła się zdecydowana większość z 16 zgromadzeń zakonnych znajdujących się na terenie parafii. Jak informuje Jolana Kobojek: Materiał został zakupiony ze środków Fundacji ufam Tobie oraz dostarczony bezpłatnie przez osoby świeckie zaprzyjaźnione z parafią oraz te, które dowiedziały się o inicjatywie z internetu. Dotychczas dostarczane były one w tysiącach sztuk do częstochowskich szpitali, a także ciągle rozdawane są osobom bezdomnym korzystających z kuchni i łaźni działającymi w Dolinie Miłosierdzia oraz seniorom, do których docierają wolontariusze Fundacji ufam Tobie realizujący akcję o nazwie „zakupy dla seniorów”.

Dolina Miłosierdzia oprócz szycia maseczek prowadzi także kilka innych akcji związanych z obecną sytuacją wynikającą z zagrożeniem koronawirusem. Należą do nich. m.in. zakupy dla seniorów i osób w kwarantannie, telefon wsparcia dla parafian, torby miłosierdzia z artykułami spożywczymi rozdawane najbardziej potrzebującym, czy prowadzenie kuchni i łaźni dla bezdomnych. Dodatkowo w domu zakonnym pallotynów udostępniono pokoje gościnne dla lekarzy i pielęgniarek, którzy dla bezpieczeństwa własnej rodziny, zdecydują się przez ten czas mieszkać poza domem. Ponadto codziennie o godz.15 w Sanktuarium odmawiana jest wspólnie z osobami łączącymi się dzięki transmisji internetowej koronka za konających.

Od Niedzieli Miłosierdzia ruszyła „sztafeta Miłosierdzia”. Akcja polega na tym, że trzeba zrobić dobry uczynek, potem go udokumentować w formie filmu lub zdjęcia i opublikować to na Facebooku Fundacji ufam Tobie. Za każdy udokumentowany dobry uczynek sponsorzy dają 10 zł na kuchnię dla bezdomnych. Na koniec trzeba jeszcze nominować kolejne 3 osoby, żeby faktycznie zrobiła się to sztafeta.

Źródło: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj