Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Maseczka bez szycia, maseczka jak origami [WIDEO]

Facebook Twitter

Pojawia się coraz więcej pomysłów na to, jak samodzielnie i bez ponoszenia zbędnych kosztów wykonać maseczkę w domu. Zobacz ten!

Od czwartku (16.04.) nakaz zakrywania ust i nosa. Wychodząc na zewnątrz, trzeba będzie się do tego nakazu stosować. A maseczki to towar deficytowy i wcale nie tani, dlatego pojawia się coraz więcej pomysłów na to, jak samodzielnie i bez ponoszenia zbędnych kosztów wykonać maseczkę w domu.

Ci, co już spróbowali przekonują, że to dziecinnie proste i nie wymaga umiejętności szycia. Maseczkę można wykonać z tego, co akurat mamy w domu w 30 sekund. Wystarczy kawałek materiału, np. bawełny, dzianiny, to może być nasza stara koszulka. Wycinamy prostokąt, który ma minimum 20-26 cm szerokości i 35-40 cm długości, może też być kwadrat o bokach minimum 35-40 cm.

Do szybkiego zrobienia ochronnej maseczki oprócz kawałka materiału potrzebne są też dwie elastyczne gumki do włosów. Materiał składamy na trzy równe części. Na boki materiału nawlekamy gumki. Odginamy rogi materiału do środka, jeden wkładając w drugi. I gotowe! Nakładamy maseczkę na twarz.

Po każdym naszym powrocie do domu maseczka powinna być wyprana w temperaturze minimum 60 stopni przez około 45 minut, a potem wyprasowana w maksymalnej temperaturze. Co ciekawe, maseczkę jednorazowego użytku, można zrobić także z ręcznika papierowego. To trochę jak sztuka origami, jak to zrobić pokazuje Wydział Form Przemysłowych ASP w Krakowie:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj