Masa Krytyczna już po jubileuszu. W piątek (27.09.) o 18.00 znów startuje
Już dziś (27.09.) na ulice Częstochowy po raz 210. wyjedzie Masa Krytyczna. Jak zawsze rowerzyści będą chcieli zwrócić uwagę innych na swoje prawa i obowiązki.
Masa Krytyczna już po jubileuszu
Częstochowska masa na koniec sierpnia obchodziła jubileusz 20-lecia, jak widać, zaangażowanie rowerzystów jest tak duże, że projekt się nie zatrzymuje. Na najbliższe wydarzenie zapraszała Agata Jarosz:
Agata Jarosz: Ostatni piątek miesiąca, godzina 18.00 z Placu Biegańskiego. Przed każdą masą musimy ustalić, że taką mamy trasę zatwierdzoną i my jako organizatorzy, stajemy na skrzyżowaniach, policja jeździ przód tył, żeby to wszystko było bezpieczne.
Co miesiąc możemy zobaczyć na ulicach Częstochowy kolumnę cyklistów eskortowanych przez policję i grupę ratowników z Rescue Team. Uczestnicy przypominają, że rowerzyści też stanowią część ruchu drogowego. Zbiórka tradycyjnie o godzinie 18.00 na Placu Biegańskiego. Jakiej spodziewamy się frekwencji?
Agata Jarosz: Na jubileuszu było tak szacunkowo 150 osób. Jechało z nami nawet ostatnio półroczne dziecko, emeryci, nawet ze Stanów Zjednoczonych był pan. Zapraszamy ludzi nie tylko z Częstochowy, ale z całego świata. Staramy się zajechać na wszystkie dzielnice. Trasa też jest zróżnicowana. Zazwyczaj uczestnicy chcą, żeby jeszcze ją wydłużać.
Organizatorzy przygotują trasę, z którą poradzi sobie każdy – bez względu na wiek i umiejętności. Z powodu wcześniej zapadającego zmroku obowiązkowo wymagane jest sprawne oświetlenie roweru. Mile widziane są także elementy odblaskowe, a do udziału zachęca Agata Jarosz.
Czytaj także: