Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Marzycie o karierze strażaka? Posłuchajcie wskazówek kadetów z CSPSP

Facebook Twitter

To formacja ciesząca się największym zaufaniem społecznym. Ale praca nie należny do łatwych. Jeśli marzycie o karierze strażaka, to lada dzień częstochowska szkoła pożarnicza ogłosi nabór w swoje szeregi.

fot. https://www.cspsp.pl

O to, jak się przygotować do rekrutacji zapytaliśmy tych, którzy mają ją już za sobą.

Bardzo długo trenowałam. Od najmłodszych lat, jeszcze w szkole podstawowej postanowiłam, że wstąpię do Straży Pożarnej. Biegałem, starałam się podciągać na drążku i z czasem przyszła sprawność. Na początku wstąpiła też do młodzieżowej drużyny OSP, koledzy pomogli mi zaszczepić tą pasję. Nie ukrywam, że to też tradycja rodzinna.

– powiedziała Nikola Pelczarska. Dla wielu młodych ludzi to spełnienie marzeń”

Zawsze chciałem się dostać do tej szkoły. Jest daleko od domu, ale trzeba to przetrwać, po za tym jesteśmy na „finiszu”. Zawsze wydaje się, że ten „finisz” jest najłatwiejszy, ale nie w naszym przypadku. Czekają nas egzaminy, musimy poświęcić więcej czasu na naukę, trzeba się zmotywować i ukończyć szkołę z pozytywnym wynikiem.

Szkoła spełniła moje oczekiwania. Rozważałam różne pomysły na wypadek, gdybym się nie dostała ale najważniejsze, że jednak tu jestem, bo nie widzę się w innym miejscu. Ciesze się, że tu jestem, że to był mój wybór oraz, że poznałam tak wiele fajnych osób, co jest dużym autem CSPSP.

– mówi Nikola Pelczarska i Kamil Gromek ze Szkoły Pożarniczej w Częstochowie. Terminy naborów poznamy w tym tygodniu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj