Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Marek Papszun: „Znamy swoje ograniczenia ale idziemy do przodu, skłoniła mnie do powrotu wizja rozwoju klubu”

Facebook Twitter

Prezes Rakowa określa zakończony sezon i 7. miejsce częstochowskiej drużyny jako porażkę. Powrót Marka Papszuna ma jednak wpisywać się w plany rozwoju klubu i przywrócenia mu należnego miejsca w ekstraklasie. Ta wizja skłoniła trenera do powrotu.

Marek Papszun
Fot. Jakub Ziemianin Raków Częstochowa

Marek Papszun znów trenerem Rakowa

Marek Papszun: To jest klub dalej w budowie nie tylko infrastruktury, ale też procesów, obszarów, które chcemy poprawić czy rozwijać, by dalej walczyć o najwyższe cele. Ważne dla mnie była determinacja właściciela klubu Michała Świerczewskiego. Wracam do klubu, który jest 5 lat w ekstraklasie i 5 lat jest najlepszym sportowo klubem i zebrał w pięć lat najwięcej punktów, czyli jest czołowym klubem w Polsce.

Powiedział na poniedziałkowej (27.05.) konferencji wracający na stanowisko szefa pionu sportowego Marek Papszun. „Nie skupiamy się jedynie na wyniku tegorocznym, patrzymy w przyszłość częstochowskiej drużyny…”:

Marek Papszun: Ten rok nie był już taki, jaki byśmy chcieli. Dalej trzeba patrzeć bardziej niż na tylko jedną rundę, która spowodowała, że Raków zakończył ją na 7 miejscu, więc potencjał w tym klubie i w zespole jest dalej duży. Zostałem przekonany tym, że będzie jeszcze większy i razem będziemy osiągać wysokie cele. Ten rok był taki niejednolity, był taki trochę słodko-gorzki. Ta wiosna szczególnie mocno nieudana, sąd te zmiany. Ja myślę, że klub cały czas się rozwija i nie można patrzeć tylko na wynik sportowy w tej rundzie.

Podsumowywał trener Rakowa Marek Papszun.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024