Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Marek Gołębiewski został nowym trenerem Skry Częstochowa

Facebook Twitter

40-letni szkoleniowiec pochodzi z Piaseczna, ostatnio pracował w Dolcanie Ząbki, teraz został zakontraktowany w Częstochowie.

Jako piłkarz występował na poziomie ekstraklasy i pierwszej ligi.

Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia i w kwestiach sportowych, i w kwestiach organizacyjnych. Myślę, że obie strony będą zadowolone z tej współpracy. Ja będę robił wszystko, żeby klub dobrze funkcjonował. Jest mało czasu co prawda, ale będę się starał pozyskać fajnych zawodników. Zostało mi postawione zadanie, żeby utrzymać zespół w 2. lidze i grać fajną, widowiskową piłkę i promować młodych zawodników.

Trenera Marka Gołębiewskiego pytaliśmy dlaczego zdecydował się przyjąć ofertę właśnie Skry Częstochowa?

Ja lubię takie wyzwania, lubię pracować. Myślę, że tu w klubie będę spędzał bardzo dużo czasu, a szczególnie przez ten pierwszy miesiąc, bo wymaga tego sytuacja i dobro drużyny. Tempo jest szalone. Zawodników też będzie ciężko pozyskać – wolnych, bo wiadomo niektórzy już mają kontrakty w niższych ligach. Tak jak mówię, rynek jest duży, tylko trzeba mieć rozeznanie i dobrze, mądrze sprowadzić. 

– dodaje nowy szkoleniowiec klubu z Loretańskiej. Teraz przed piłkarzami Skry przygotowania do nowego sezonu 2 ligi, pierwszy mecz częstochowianie rozegrają w niedzielę 30 sierpnia, zmierzą się na wyjeździe z drugą drużyną Śląska Wrocław.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj