Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mapa inwestora a konkretniej ginących zawodów

Facebook Twitter

Centrum Obsługi Inwestora częstochowskiego magistratu tworzy mapę ginących zawodów. Takie działania mają zaprzeczyć twierdzeniu, że w naszym mieście trudno znaleźć dobrego fachowca.

fot. czestochowa.pl

Mapa Rzemiosła ma promować, także wśród młodzieży, rzadkie czy poszukiwane dziś profesje, jak: szewcy, zegarmistrzowie czy lutnicy. Natomiast cel to wspieranie lokalnych mistrzów rzemieślniczych:

Oni wywiali trochę z naszej świadomości ci specjaliści, bo nagle zachłysnęliśmy się sieciami, sieciówkami, komercją w wydaniu niekoniecznie dobrym, a okazuje się, że tak jak jest pewien powrót do kulinariów wysokiej jakości, to myślę, że też do usług wysokiej jakości będzie

– tłumaczy Anna Tymoshenko z Centrum Obsługi Inwestora. Pierwsi chętni fachowcy, którzy mieliby swoje miejsce na mapie już się znaleźli. I to od razu z bardzo wysokimi i cenionymi na świecie umiejętnościami:

Przed chwilą dosłownie miałam rozmowę z osobą, która wróciła do Częstochowy, zdobyła wykształcenie w Częstochowie i przez to, że tworzymy mapę rzemiosła skontaktowała się z Centrum Obsługi Inwestora i okazało się, że jest modystką – robiła kapelusze i różnego rodzaju nakrycia głowy dla najważniejszych głów na tym świecie, począwszy od pary prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych, a skończywszy na rodzinie królewskiej. I taka osoba będzie podejmowała właśnie działalność w Częstochowie. To chcemy pokazać. Wartość pracy rzemieślników jest naprawdę doceniana na całym świecie i nie możemy o tym nie mówić.

Czy fachowcy z innych zawodów też się zgłaszają, aby dołączyć do projektu?

Mamy kilka zgłoszeń. Zdarzyło nam się, że zgłosił się ktoś, kogo na liście nie było, bo faktycznie lista została zaczerpnięta z Izby Rzemiosła. Oczywiście, umieścimy. Co więcej specjalista, fachowiec faktycznie wykonuje dobrze swój fach, to nie musi być osoba, która jest zrzeszona w izbie. Klienci to zweryfikują. Ma swoją grupę klientów. Myślę, że naprawdę zrzeszenie w jakiejś izbie gospodarczej czy w samorządzie gospodarczym nie jest konieczne.

Magistrat pracuje nad tym, aby mapa była łatwa w obsłudze zarówno dla starszych jak i młodszych częstochowian, trwają jej przygotowania

– zapowiada Anna Tymoshenko z Urzędu Miasta.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024