Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mamy w Częstochowie za mało karetek transportowych, miasto interweniuje więc u wojewody śląskiego

Facebook Twitter

Władze samorządowe mają w związku z rozwojem pandemii problemy z transportem osób zakażonych koronawirusem do szpitali jednoimiennych. Przyczyną jest niewystarczająca liczba karetek z lekarzem w składzie.

Władze miasta w specjalnym piśmie, w pilnym trybie poprosiły władze wojewódzkie o zwiększenie tej liczebności. Częstochowa chce mieć też możliwość delegowania lekarzy do takich karetek.

Władze miasta w specjalnym piśmie, w pilnym trybie poprosiły władze wojewódzkie o zwiększenie liczebności kartek transportowych. Częstochowa chce mieć też możliwość delegowania lekarzy do takich karetek. Jak informuje samorząd Stacja Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie ma zakontraktowany ratowniczy transport międzyszpitalny tylko na 3 karetki i bez obsady lekarskiej. Pogotowie uruchamia dodatkowe dyżury lekarskie, jednak liczba lekarzy, którzy mogą podjąć dodatkową pracę, jest niewystarczająca i stale ograniczana. Stąd pisemny apel do władz wojewódzkich i apel prezydenta do mieszkańców o zachowanie wszelkich zasad ostrożności.

Najpierw wrzesień a teraz październik to gwałtowny wzrost zachorowań. Wygląda na to, że epidemia jeszcze trochę potrwa. Tylko nasza zbiorowa odpowiedzialność może uchronić nas od najgorszego scenariusza obecnej epidemii. 

Mówi w swym opublikowanym wystąpieniu Krzysztof Matyjaszczyk.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023