Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mamy kilkoro młodych lekarzy i pielęgniarek z programu „Częstochowa dla Medyków”

Facebook Twitter

Znamy już tegoroczne stypendystki programu „Częstochowa dla Medyków". Trzy studiują medycynę, jedna kierunek pielęgniarski. Miasto ma szansę nie tylko zasilić, ale i odmłodzić kadrę w miejskim szpitalu. 

Rozszerzony o przyszłe pielęgniarki stypendialny program miasta pozwolił już na zatrudnienie zarówno medyków, jak i personelu pielęgniarskiego. Warunkiem uzyskania stypendium dla kończących medyczne studia jest deklaracja pracy minimum przez 3 lata w Częstochowie. O stypendium mogą ubiegać się studentki i studenci VI roku kierunku lekarskiego, także studentki i studenci ostatniego roku kierunku pielęgniarskiego I i II stopnia.

Miejski program to możliwość wsparcia młodych ludzi, a jednocześnie szansa na szerszy dostęp do kadry szpitali dla częstochowian. Skorzystają więc wszyscy: miasto, szpital, przyszli lekarze i ich pacjenci. Tysiąc czy dwa tysiące złotych miesięcznie dla stypendystów to może w dobie dzisiejszych cen nie tak dużo, ale młodzi ludzie nabywają u nas cennego doświadczenia, a stypendium otrzymują przez cały okres roku akademickiego. Szpital zespolony zyska tak potrzebną nową kadrę specjalistów.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024