Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mamy już informacje dotyczące frekwencji wyborczej

Facebook Twitter

To dane ze 134 na 135 Obwodowych komisji wyborczych. Rekordowa frekwencja w Częstochowie, w naszym mieście zagłosowało - 65,30 dziesiąte % uprawnionych. To o ponad 10 procent więcej niż, cztery lata temu - wyborach parlamentarnych w 2015 r. zagłosowało 55,06 %. uprawnionych częstochowian. W powiecie częstochowskim frekwencja wyborcza 13.10 wyniosła 60,47%.

Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

W niedzielę (13.10.) głosowaliśmy tłumnie i bardzo chętnie. Wyborcy szli do urn z misją i z obywatelskiego obowiązku, jak powiedzieli nam w trakcie niedzielnych wyborów. Mariusz Osyra pytał mieszkańców o ich aktywny udział w wyborze posłów i senatorów…

Wczorajszą dużą aktywność zaobserwowali zarówno członkowie komisji wyborczych, jak i sami głosujący częstochowianie. O wysokiej frekwencji w skali kraju już wczesnym popołudniem informowała Państwowa Komisja Wyborcza.

Mówiła Aneta Katulska, przewodnicząca Obwodowej Komisji Wyborczej w dzielnicy Północ. Mieszkańcy przyznawali zgodnie, że udział w wyborach traktują poważnie. Często wracali z innych miejsc zamieszkania aby oddać głos.

Mobilizacja elektoratu była widoczna w całym regionie. Do 17.00 ponad 50% wyborców oddało swoje głosy w Mykanowie. Również w Częstochowie frekwencja była o kilka procent wyższa niż w poprzednich wyborach. Mieszkańcy zachęcali się wzajemnie do uczestnictwa…

Usłyszał Mariusz Osyra przed siedzibami częstochowskich obwodowych komisji wyborczych. Frekwencja okazała się wyższa niż w poprzednich wyborach parlamentarnych, wyborach samorządowych i w wyborach europejskich.

Mariusz Osyra rozmawiał z częstochowianami przy okazji wczorajszego głosowania w wyborach parlamentarnych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj