Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mammografia w nowym roku

Facebook Twitter

Kolejny rok rozpocznij od badań profilaktycznych. Do tego zachęca NFZ. Znamy już kalendarz darmowych badań mammograficznych finansowanych w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Można w nich wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Bezpłatna mammografia
fot. AlarconAudiovisual / pixabay.com

Na początku stycznia mobilna pracownia będzie do dyspozycji w naszym regionie: w Częstochowie, Koniecpolu, Blachowni i w Konopiskach. Do badania uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat. Należy wcześniej zarejestrować się telefonicznie.

Do badania uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi a
także:

* nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy

* lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości:

Częstochowa – 5 stycznia 2021 w godzinach od 8.00 do 15.40 i 7 stycznia 2021 w godzinach od 10.00 do 17.15 przy markecie Auchan, ul. Focha Ferdynanda 7/15

Koniecpol – 5 stycznia 2021 w godzinach od 8.00 do 13.00 przy Ośrodku Zdrowia, ul. Armii Krajowej 2

Blachownia – 7 stycznia 2021 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Sportowa 1

Konopiska – 7 stycznia 2021 w godzinach od 9.00 do 15.00 przy Ośrodku Zdrowia, ul. Lipowa 3

Styczeń 2021 roku jest miesiącem, w którym po raz pierwszy z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać Panie z rocznika 1971.

Zachęcamy uprawnione Panie, aby nie zwlekały z decyzją o realizacji badań. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz [1]. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Informujemy, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą Paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są także środki do dezynfekcji rąk. Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024