Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mammobus zaparkuje w powiecie cieszyńskim

Facebook Twitter

Blachownia, Dąbrowa Zielona, Koniecpol, Lelów, Kłomnice, Mstów i Mykanów na trasie mammobusu. Gabinet na kółkach przyjedzie do powiatu częstochowskiego na początku lipca. Oprócz badań z programu NFZ dla pań w wieku od 50 do 69 lat, jest możliwość bezpłatnej kontroli również starszych i młodszych kobiet.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych – guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się:

Blachownia – 5 i 6 lipca przy Urzędzie Miasta, Sienkiewicza
Dąbrowa Zielona – 7 lipca przy Ośrodku Zdrowia, ul. Kościuszki 47
Koniecpol – 8 lipca przy Ośrodku Zdrowia, Armii Krajowej 2
Lelów – 13 lipca przy Urzędzie Gminy, Szczekocińska 18
Kłomnice – 14 lipca przy Urzędzie Gminy, ul. Strażacka 20
Mstów – 15 lipca przy Urzędzie Gminy, 16 stycznia 14
Mykanów – 15 lipca przy Urzędzie Gminy, ul. Samorządowa 1

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku: 50 – 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

40 – 49 oraz 70 – 75 lat

Badania wykonywane są w ramach Projektu  „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.  Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl

Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023