Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mały autobus testowany w mieście – jeśli się sprawdzi, miasto kupi ich więcej

Facebook Twitter

Od początku kwietnia na jednej z tras autobusowych w Częstochowie możemy przejechać się minibusem, który testuje na naszych ulicach MPK. Może sprawdzić się na liniach, gdzie statystycznie jeździ mniej pasażerów.

Przewoźnik nie wyklucza zakupu kolejnych, są takie plany na najbliższe dwa lata:

Pierwszy w taborze częstochowskiego MPK krótki bus, który jest nowością pośród autobusów, które dotychczas po mieście jeździły, bo to jest mała wersja. Co przyniesie przyszłość i gdzie będzie będzie wykorzystany ten busik, i czy będą kolejne, to pokażą testy, które trwają. Pojazd jest własnością MPK w Częstochowie, pochodzi z rynku wtórnego, ma kilkanaście lat, ale jest w bardzo dobrym stanie, który pozwala na to, żeby bezpiecznie wozić pasażerów

– informuje Maciej Hasik – rzecznik w częstochowskim MPK. Zakupiony mini-busik marki mercedes zabierze na pokład ok. 20 pasażerów:

Autobus krótki, ale dostosowany do osób niepełnosprawnych, z 11 miejscami siedzącymi, 12 stojącymi, z automatyczną skrzynią biegów i z wszystkim tym, co potrzebne do komfortowego i bezpiecznego podróżowania. Jaka będzie przyszłość tego typu rodzajów pojazdów. Na razie jest to nowość, którą częstochowski przewoźnik wdraża w swojej flocie pojazdów.

Jeśli pojazd się sprawdzi, magistrat ma w planach zakup ok. 20 takich busów. Mini-autobusem możemy przejechać m.in. na linii nr 18 kursującej między ul. Piłsudskiego a ul. Batalionów Chłopskich.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2022