Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Magistrat rozszerza ponownie działalność i załatwia większy wachlarz spraw interesantów

Facebook Twitter

W Urzędzie Miasta możliwa jest już m.in. rejestracja nowych i sprowadzonych aut z zagranicy w punkcie kancelaryjnym. Jednak przed wizytą - trzeba o tym poinformować urzędników.

W punkcie kancelaryjnym przy ul. Waszyngtona możliwe jest składanie wniosków oraz odbiór dokumentów, również w tradycyjny sposób. Z kolei osoby mające sprawy urzędowe w toku, proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy z konkretnymi wydziałami:

Po za punktem kancelaryjnym, przyjmującym dokumenty w sytuacjach wyjątkowych, dla interesantów dostępne są wydzielone punkty informacyjno-konsultacyjne w holach wejściowych budynków przy ulicy Śląskiej oraz Waszyngtona. Może w nich przebywać tylko jedna osoba załatwiająca sprawę po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z pracownikiem urzędu. Kontakt obywa się przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Jakie sprawy uda nam się załatwiać w Urzędzie Stanu Cywilnego? W tej części urzędu działa tylko referat zgonów.

W Urzędzie Stanu Cywilnego przy ulicy Focha, bezpośrednią obsługą zajmuje się referat zgonów, jest to związane z koniecznością osobistego odbioru aktu zgonu osoby przez przedstawicieli najbliższej rodziny. O kolejnych zmianach w pracy urzędu i ewentualnego rozszerzeniu zakresu obsługi interesantów będziemy informować w trakcie rozwoju sytuacji i zmniejszania się stanu zagrożenia koronawirusem. Za wszelkie niedogodności spowodowane stanem epidemii oczywiście przepraszamy.

– mówił Włodzimierz Tutaj – rzecznik UM Częstochowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj