Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mafia, poszukiwani, skargi i prewencja. Więcej z policyjnego podsumowania 2023 roku

Facebook Twitter

Mniej wypadków, rannych, ale i pijanych kierowców na naszych drogach - to najważniejsze wnioski po podsumowaniu działań częstochowskiej policji w minionym roku. Podsumowane zostały wszystkie czynności policyjne w każdym z pionów. W sumie wykryto blisko 7 tysięcy przestępstw.

Komenda Miejska Policji
fot. czestochowa.policja.gov.pl

Oprócz przestępców złapanych na gorącym uczynku, czy wydarzeń na drogach, w ubiegłym roku 150 osób poszukiwanych było listami gończymi. To często żmudna i czasochłonna policyjna robota, zdarza się że o międzynarodowym zasięgu. Była też kontynuacja walki z mafią śmieciową, która trwa od kilku lat. Do tej pory to już 20 wykrytych nielegalnych składowisk na terenie kilku województw, w tym śląskiego. W sprawie zatrzymanych było 70 osób, z których 55 usłyszało zarzuty, a 38 trafiło do aresztów. Przez cały rok wpłynęły też 73 skargi na funkcjonariuszy, z czego w 11 przypadkach uznane zostały jako zasadne.

Z rzeczy bardziej krzepiących przez cały 2022 policjanci z prewencji przeprowadzili łącznie 1085 spotkań, głównie z dziećmi uczniami podstawówek i szkół średnich, do tego z seniorami. Wszystko dla poprawy bezpieczeństwa. Wzięło w nich udział łącznie prawie 36 tys. osób.

Więcej o rocznym podsumowaniu częstochowskiej policji pisaliśmy TUTAJ.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024