Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Luzowanie obostrzeń – siłownie, kasyna, restauracje. Sprawdź, co się zmieni!

Facebook Twitter

Od dziś (28.05) kolejne luzowanie obostrzeń: Działalność mogą wznowić baseny, kluby fitness, kasyna, siłownie; nadal jednak w reżimie sanitarnym.

fot. Pixabay

Zgodnie z rozporządzeniem, od 28 maja do 5 czerwca restauracje, także te w hotelach oraz placówki gastronomiczne mogą przyjmować gości wewnątrz swoich lokali, a nie tylko w ogródkach na świeżym powietrzu, możliwe jest jednak maksymalnie 50 proc. obłożenie lokalu. Każda osoba, która wchodzi do restauracji musi mieć zakryte maseczką usta oraz nos; może je odsłonić dopiero przy stoliku.

Zmiany dotyczą też imprez okolicznościowych– w takich wydarzeniach może wziąć udział 50 osób, co ważne -do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw Covid-19.

Nie ma zmian istotnych dla kibiców- nadal w wydarzeniach sportowych na świeżym powietrzu- mogą wypełnić 25 procent pojemności trybun. Jest jeden wyjątek. Limit ten zwiększono dla dwóch meczów towarzyskich piłkarskiej reprezentacji, przygotowującej się do mistrzostw Europy. 1 czerwca we Wrocławiu i tydzień później w Poznaniu na spotkaniach z Rosją i Islandią trybuny będą się mogły zapełnić w 50 procentach.

Ten dozwolony komplet będzie na pewno dopingować żużlowców Włókniarza. Dzisiaj Lwy o 18.00 rozpoczną pojedynek z GKM Grudziądz. Jeśli chodzi o pływalnie, MOSiR w Częstochowie otworzy je dopiero 1 czerwca.

Rozporządzenie Rady Ministrów: https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000090501.pdf

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022