Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Łukasz Ojdana i jego muzyczne kurpiowskie fascynacje będą tematem koncertu z okazji Dnia Kobiet

Facebook Twitter

Wydarzenie przygotowuje 8 marca w swoich salach wystawowych, wśród prezentowanych obrazów Miejska Galeria Sztuki.

Zachęca do udziału Anna Paleczek-Szumlas, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki:

Będziemy świętować 8 marca. To święto kobiet stąd bezpłatne zaproszenie dla wszystkich Pań na koncert, który odbędzie się o godzinie 19. W sali Śląskiej w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie. Mężczyzną, który zagra dla Pań, będzie wybitny pianista jazzowy Łukasz Ojdana. Mieliśmy możliwość posłuchać go, kiedy grał Mieczysława Kosza w zespole RGG.

W niedzielę usłyszymy na żywo interpretacje tradycyjnych pieśni kurpiowskich oraz autorskie kompozycje Łukasza Ojdany inspirowane właśnie muzyką Kurpiów.

W Częstochowie w Miejskiej Galerii Sztuki, otwiera swoją trasę koncertową z nowej płyty inspirowanej muzyką Kurpiów(…). Zapraszam wszystkie panie od 19 aby przede wszystkim zetknąć się z genialnym pianistą i wysłuchać koncertu dedykowanego tylko im (…). Panowie są niezbędnym uzupełnieniem tego koncertu, oczywiście zapraszam wszystkich, ale bezpłatny wstęp mają panie.

Koncert premierowy i jedyny w Częstochowie 8 marca o godz. 19.00. Z Anną Paleczek-Szumlas, dyr. Miejskiej Galerii Sztuki rozmawiał Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj