Lotnisko w Pyrzowicach: To był rekordowy lipiec i ponad 850 osób w powietrzu z lotniska
2024 rok będzie rekordowy dla lotniska w Pyrzowicach w segmencie przewozów pasażerskich. Port Lotniczy przewiduje ponad 6 mln 200 tys. odprawionych pasażerów w tym roku.

Lotnisko w Pyrzowicach. Już teraz rzecznik informuje o lipcowym rekordzie
Piotr Adamczyk: W samym tylko lipcu z siatki połączeń katowickiego lotniska skorzystało aż 847 tys. podróżnych, to o prawie 91 tys. więcej niż w tym samym okresie minionego roku. Jednocześnie jest to najlepszy miesięczny wynik w dziejach lotniska, pierwszy raz przekroczona została granica 800 tys. podróżnych obsłużonych miesięcznie, od stycznia do lipca w ruchu ogółem w Katowicach obsłużono już 3 miliony 460 000 podróżnych, to o 460 tys. więcej niż w tym samym czasie rok temu.
Mówi Piotr Adamczyk z Katowice Airport. W lipcu wśród odprawianych pasażerów rekord pobiły kierunki wakacyjne, latamy na urlopy coraz więcej i częściej:
Piotr Adamczyk: Wzrost ruchu napędzają głównie przewozy czarterowe. W tym segmencie w lipcu obsłużono w Pyrzowicach 527 tys. osób, o prawie 70 tys. więcej niż w tym samym czasie rok temu. W gronie pięciu najpopularniejszych kierunków wakacyjnych w lipcu znalazły się Antalya, a Hurghada Marsa Alam, Djerba oraz Heraklion.
Nigdy jeszcze w lipcu nie wysłano w podróż samolotem tak dużej liczby pasażerów z Pyrzowic, jak w tegoroczne wakacje, podsumowuje rzecznik portu lotniczego w regionie. Przybywa też latających np. służbowo na rozkładowych destynacjach:
Piotr Adamczyk: Wzrost ruchu zanotowano także w przewozach regularnych, czyli m.in. w ruchu obsługiwanym przez linie nisko kosztowe. W tym segmencie pasażerów było w lipcu w Katowicach 315 tys., o prawie 20 tysięcy więcej niż w lipcu 2023 roku. W czołówce najpopularniejszych tras regularnych w minionym miesiącu znalazły się Dortmund, Londyn, Luton, Londyn Stansted, Frankfurt oraz Eindhoven.
Informował rzecznik pyrzowickiego lotniska Piotr Adamczyk.
Czytaj także: