Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Lotnisko Pyrzowice liczy straty w liczbie podróżnych w pierwszym kwartale. Transportuje głównie towary, przybywa czarterów

Facebook Twitter

Ze względu na trudną sytuację pandemiczną lotnicze przewozy pasażerskie ciągle nie mogą odrobić strat, za to wzmaga się przewóz towarów drogą powietrzną.

fot. materiał prasowy

Tak pierwszy kwartał tego roku podsumowuje lotnisko Pyrzowice Airport:

Niestety, podobnie jak na wszystkich polskich lotniskach, bardzo duże spadki zanotowano w Katowice Airport w przewozach pasażerskich. Od stycznia do marca bieżącego roku obsłużono w Katowicach niecałe 69 tys. podróżnych, a to jest o prawie 90% mniej niż w pierwszym kwartale 2020 roku. Tutaj warto podkreślić, że aż 70% obsłużonych w pierwszym kwartale bieżącego roku pasażerów korzystało w Pyrzowicach z siatki połączeń czarterowych, czyli podróżowało z i do Katowice Airport w ramach lotów organizowanych przez biura podróży.

Spadki liczby obsłużonych podróżnych sięgają od 69 do 90%, szczególnie dotyczy to ruchu regularnego

– ocenia Piotr Adamczyk, rzecznik pyrzowickiego lotniska. Podsumowanie marca i pierwszego kwartału 2021 roku wypada dobrze w liczbach transportowanych towarów:

Lotnictwo ciągle tkwi w największym w historii kryzysie, który został wywołany przez pandemię koronawirusa. Port jest silny w lotniczych przewozach cargo, a te w przeciwieństwie do pasażerskich nie dotknął pandemiczny kryzys. rok 2020 w segmencie cargo był w Katowice Airport rekordowy, 2021 zapowiada się jeszcze lepiej. W pierwszym kwartale bieżącego roku z i do Pyrzowic przewieziono ponad 6700 ton fraktu, a to jest o prawie 38% więcej w porównaniu z tym samym okresem minionego roku.

Duży wzrost cargo nieco niweluje trudny początek roku w przewozach pasażerskich

– mówi Piotr Adamczyk z portu lotniczego w Pyrzowicach. Dane pokazują że każdego tygodnia przybywa z Pyrzowic rejsów czarterowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022