Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Lokalni farmaceuci oznaczyli górę Apteka w Podlesicach. Jest przystanek leśny i ścieżka edukacyjna

Facebook Twitter

Góra Apteka w sąsiedztwie Szlaku Orlich Gniazd może być kolejną atrakcją na weekendowe i wakacyjne jurajskie wypady turystyczne. Środowisko częstochowskich aptekarzy z racji nazwy postanowiło wytyczyć specjalną ścieżkę, oznaczyć ją i postawić informacyjne tablice. Wszystko po to, by przybliżyć nam to miejsce i w nasz rejon ściągać kolejnych turystów.

Kto nie zna, warto aby zwiedził górę w gminie Kroczyce.

Przemysław Orlikowski: Przy czerwonym szlaku, czyli przy Szlaku Orlich Gniazd między górą Zborów a zamkiem Bąkowiec w Morsku wybudowaliśmy przystanek leśny Góra Apteka. Oprócz tego postawiliśmy kilka tablic dotyczących krajobrazu, roślinności i historii Góry Apteka. Zapraszamy, to jest dosłownie 2-3 minuty skręcając ze Szlaku Orlich Gniazd. Piękna panorama, piękny widok na szczycie Góry Apteka.

– mówi Przemysław Orlikowski, prezes Izby Aptekarskiej w Częstochowie. Przystanek Leśny to też ścieżka edukacyjna, bowiem w miejscowości Podlesice na Szlaku Orlich Gniazd, tablice informacyjne poinstruują nas na temat leczniczej roślinności Góry Apteka. Samo wytyczenie trasy nie było łatwe, inicjatywę rozpoczęto 3 lata temu, trzeba było zdobyć niezbędne zgody. Teraz warto tu przyjechać:

Przemysław Orlikowski: Z rodziną spędzić tam kilka miłych chwil na szczycie Góry Apteka, tam stoi zadaszona wiata, która może nas chronić zarówno od słońca, jak i od deszczu. Możemy tam spokojnie spożyć posiłek i odpocząć. Właśnie temu ma służyć przystanek leśny Góra Apteka.

Radio Jura: Skąd taki pomysł, żeby to miejsce wyróżnić, oznaczyć?

Przemysław Orlikowski: Wpadliśmy na ten pomysł organizując cykliczną, już XX Konferencję „Jurajska Wiosna Farmaceutów” na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Kiedyś na mapie zobaczyliśmy, że jest takie miejsce zaznaczone jak Góra Apteka. Najbardziej się to kojarzy właśnie z aptekarzami i z naszym terenem.

Z prezesem Okręgowej Rady Aptekarskiej w Częstochowie Przemysławem Orlikowskim, rozmawiał Mariusz Osyra.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023