Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Lodowisko w Blachowni cieszy się dużym zainteresowaniem

Facebook Twitter

Zasady bezpieczeństwa złagodzono, od kilku dni działa więc ponownie miejskie lodowisko w Blachowni. Cieszy się dużym zainteresowaniem jak informuje Ośrodek Sportu i Rekreacji, do miasta przyjeżdżają łyżwiarze z licznych sąsiednich gmin.

fot. Manfred Richter/ Pixabay

Oczywiście ślizgawka działa cały czas zgodnie z odgórnymi zaleceniami i w reżimie sanitarnym.

Te obostrzenia, które są, czyli do 25 osób. Po 45 minutach jest odkażanie band. Ludzie bardzo dobrze przestrzegają tego. Nie ma tłumów. Widać i mieszkańcy Blachowni i z Kłobucka przyjeżdżają, i z Lublińca, Częstochowy. Restrykcyjnie taka aktywność ruchowa na świeżym powietrzu daje dużo frajdy, mimo tego czasu. 

Jak mówi Jacek Chudy, wdrożono zasady sanitarne, obowiązuje limit jednocześnie jeżdżących na łyżwach osób. Mimo zapowiadanego ocieplenia lód powinien być utrzymany nawet do początku marca. Widać taką potrzebę, bo zainteresowanych aktywnością nie brakuje…

Na pewno błędem było to, że przez ten czas ferii nie było to uruchomione, bo to było na świeżym powietrzu, to nie było w zamknięciu. Więcej korzyści dla dzieci i młodzieży – zagospodarowanie czasu, ruchu a nie siedzenie przed komputerem, przed telewizorem, tylko aktywności takiej. Więcej by korzyści to na pewni miało niż oglądanie telewizji. Jeżeli pogoda będzie bezdeszczowa to na pewno to lodowisko tak jak jest do końca marca będzie czynne, jeżeli rząd nie wprowadzi obostrzeń.

Mówił Jacek Chudy. Do aktywności na lodowisku w Blachowni zachęca Ośrodek Sportu i Rekreacji w tym mieście. Korzystanie z obiektu jest bezpłatne.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj