Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Lodowisko działa, ale na nowych zasadach

Facebook Twitter

Trzeba zabrać własne łyżwy i dostosować się do nowych reguł działalności miejskiego lodowiska. W czwartek (10.12) pierwsze osoby spragnione ruchu i sportów zimowych wyruszyły na łyżwy na taflę przy Boya-Żeleńskiego.

fot. anncapictures/ Pixabay

Dostęp jest nieco utrudniony przez trwający remont ulicy, na miejscu trzeba zachować specjalny rygor sanitarny.

W tym roku inne godziny otwarcia, będzie funkcjonowało inaczej niż w poprzednich latach, co już było zaakceptowane przez ludzi, fajnie było, ale teraz musimy zmienić, czyli godziny są podane na informatorze, na naszej stronie internetowej. Zaczynamy jak zwykle o 10:00, ślizg trwał godzinę, następnie pół godziny przerwa i tak do godziny 20:15. 

Jakaś rozrywka nam się należy w tej pandemii, także bardzo dobrze, że rozpoczęło działalność lodowisko, wszyscy będą zadowoleni i oby tak było dalej. 

Trzeba się ruszać przede wszystkim, to jest najważniejsze.

Mówią Sylwester Ładniak, kierownik obiektu oraz pierwsi bywalcy miejskiego lodowiska w tym sezonie. MOSiR został dodatkowo wyposażony przez częstochowską fundację Eltrox, w specjalną kamerę, która mierzy temperaturę osobom przybywającym na lodowisko…

Ze względu na zbliżający się okres świąteczno-noworoczny i skumulowane ferie zimowe postanowiliśmy pomóc lodowisku miejskiemu, zainstalowaliśmy kamerę termograficzną, która mierzy temperaturę ludzkiego ciała. W ten sposób chcemy pomóc, ułatwić pracę na lodowisku w związku z epidemią. Oczywiście ona jest mobilna, można ją przenosić na wszystkie obiekty MOSiRu. Natomiast mamy nadzieję, że będzie służyć jak najkrócej – oby jak najkrócej trwała epidemia i nie była przydatna.

Mówi Marcin Adamus. Pamiętajcie, że wybierając się na łyżwy trzeba opanować nowe reguły sanitarne. Dotyczy to miejsc do których możemy się kierować tylko zgodnie z wytyczoną drogą dla łyżwiarzy…

Wchodzimy tak jak zawsze przez kasę, przemieszczamy się przez poczekalnię, która jest teraz pusta, ale jest tam generator hydroksylu, który oczyszcza powietrze, także ludzie tędy przechodzą, idą w stronę trybun, na trybunach się przebierają, tam już jest obsługa, są bramki, wchodzą na lodowisko. Po godzinie wszyscy wychodzą drugą bramką i wychodzą bramą od ul. Sobieskiego.

Instruował nas Sylwester Ładniak, kierownik miejskiego lodowiska MOSiR-u przy ul. Boya-Żeleńskiego. Lodowisko działa codziennie do 20.15.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj