Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Linia tramwajowa na finiszu przebudowy

Facebook Twitter

To moment, na który czeka wielu mieszkań Częstochowy. Mowa o finiszu przebudowy linii tramwajowej, która zdecydowanie usprawni działanie miejskiej komunikacji.

MPK, zmiany, Modernizacji linii tramwajowej oraz budowa nowej nitki na Parkitkę

Jak zapowiada wykonawca – firma NDI, prace są już na ostatni etapie:

Jesteśmy na końcowym etapie przebudowy infrastruktury tramwajowej w Częstochowie. Jest to odcinek nr 3, a więc w ścisłym centrum miasta. Jest to ostatni z 6 etapów przebudowy. Do tej pory zostało przebudowane około 10 km pojedynczego toru od pętli tramwajowej Raków do zajezdni MPK oraz od pętli tramwajowej przy ul. Fieldorfa-Nila do al. Jana Pawła II. Aktualnie trwają intensywne prace związane z montażem torów technologii zielonego torowiska oraz płyt prefabrykowanych na odcinku od al. NMP do ul. Focha. 

Oprócz przebudowy, miasto oraz wykonawca chwali się użyciem nowych technologii:

Na odcinku 3, jako pierwsi w Polsce, wykonaliśmy zabudowę ok. 1000 m pojedynczego toru w technologii płyt antysmogowych. Są to płyty kanałowe, wykonane z betonu katalitycznego, a więc takiego betonu, który dzięki zachodzącym reakcjom chemicznym wspomaga oczyszczanie powietrza i sprawia, że jakość powietrza w ścisłym centrum Częstochowy jest lepsza. Częstochowa jest pierwszym miastem w Polsce, które zastosowało tę innowacyjną technologię, a my, jako wykonawca tej inwestycji, mogliśmy brać w tym udział i jesteśmy z tego powodu bardzo dumni.

Wraz z początkiem sierpnia rozpoczął się montaż sieci trakcyjnej, a koniec prac zbliża się wielkimi krokami:

Z końcem miesiąca planujemy zakończyć wszystkie główne roboty, które pozwolą na uzyskanie przejezdności tramwajów na całości przebudowywanej linii, a więc od pętli tramwajowej Raków do pętli Fieldorfa-Nila. We wrześniu planowane są roboty wykończeniowe, porządkowe, nasadzenia i montaż małej architektury

– mówiła Barbara Sobczyk z NDI.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024