StartWiadomość dnia Wiadomości

Licznik na światłach, czyli nowość na naszych drogach

Odpowiednie środki na takie ich doposażenie znalazły się już w miejskim budżecie. Jest to wersja pilotażowa i warto zaznaczyć, że nie wszędzie jest możliwość zamontowania takich liczników.

Dotyczy to tylko i wyłącznie skrzyżowań o stałym czasie zmiany świateł, czyli nie da się zamontować na tych skrzyżowaniach, gdzie są kamerki lub gdzie są pętle indukcyjne zamontowane w jezdnię. Takich skrzyżowań jest w Częstochowie kilkanaście i tam będą testowane nowe liczniki.

W tym roku przekonamy się, czy rozwiązanie poprawia przepustowość na skrzyżowaniach i czy wpływa na bezpieczeństwo w ruchu.

W pierwszej kolejności liczniki będą realizowane w ciągu al. Niepodległości, czyli będzie to skrzyżowanie Niepodległości z Bór. Następnie z ul. Równoległą i następnie trzecie w tym ciągu to będzie z Powstańców Śląskich ul. Źródlaną.

Czwarte to skrzyżowanie ul. Sobieskiego i ul. Wolności przy PKS-ie. W planach było też zamontowanie przy DK1 Legionów, ale na razie jest to nie zasadne, bo ten odcinek będzie remontowany.

Realizacja możliwa będzie już na wiosnę.

Zostaw komentarz