Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Liczne telefony i zapytania do skarbówki w temacie zmian podatkowych, wylicza naczelnik częstochowskiego I Urzędu Skarbowego

Facebook Twitter

Nie znamy jeszcze dobrze nowych przepisów podatkowych, stąd nawet sto telefonów dziennie napływa do I Urzędu Skarbowego w Częstochowie. Pytamy o ulgi, zmiany w dokumentach PIT-2 i próbujemy się dowiedzieć czy nie stracimy pieniędzy na skutek regulacji w Polskim Ładzie.

Zmian jest tak dużo, że spowodowały one duże zamieszanie, dużą niepewność ludzi, bardzo często nieuzasadnioną. Obawy pojawiają się zawsze kiedy wprowadza się coś nowego, natomiast Ministerstwo Finansów wyszło z inicjatywą, abyśmy mogli państwu wszelkie niejasności, wszelkie problemy czy obawy rozwiać i w związku z tym wszystkie urzędy w województwie śląskim od poniedziałku czynne są każdego dnia do godz. 19:00. pełnimy dyżur w tym celu, aby odpowiadać na wszystkie pytania związane z Polskim Ładem

– zachęca więc do kontaktu z administracją skarbową, naczelnik I Urzędu Skarbowego w Częstochowie – Grzegorz Hoinka. W pierwszych dniach stycznia telefonów od osób prywatnych i przedsiębiorców było niewiele, teraz skarbówka zasypywana jest pytaniami o podatki:

Przewija się kilka podstawowych pytań i widzimy, że następuje intensyfikacja telefonów w przypadku naszego urzędu. Było to kilka telefonów w ciągu dnia, a w chwili obecnej ilość telefonów już dochodzi do stu. Dwa podstawowe pytania o tzw. PIT2, czyli oświadczenia, które składa się płatnikowi oraz szeroko rozumiana ulga dla klasy średniej.

Radio JURA: Urząd Skarbowy będzie dłużej czynny, ale też przez dłuższy okres.

Wszelkie wątpliwości zawsze będzie można rozwiać osobiście albo przez kontakt telefoniczny. Póki co nasze dyżurowanie i udzielanie odpowiedzi naszym klientom do godz. 19:00 ma miejsce do końca miesiąca lutego. 

Od stycznia 2022 roku zmiany w podatkach powodują wiele niewiadomych. Urzędnicy przyznają, że zmiany zostały wprowadzone bardzo szybko, nie wszyscy podatnicy zdołali już zaznajomić się z nowościami:

Radio JURA: Wystarczy przyzwyczaić się do nowych zmian i jednak uda nam się to wszystko opanować, czy też rząd zafundował nam bardzo skomplikowany system podatkowy?

Przed każdą zmianą pojawia się strach. Jest to wszystko spowodowane niewiedzą – to jest naturalne, trzeba to poznać. W związku z tym my jesteśmy do państwa dyspozycji. Bardzo polecam państwu skorzystanie ze strony podatki.gov.pl – dla każdego w przyjazny sposób wytłumaczone są zagadnienia każdej z osób, każdego z nas, dotyczy to zarówno seniorów, zarówno osób młodych, osób, które wchodzą dopiero na rynek pracy.

Z Grzegorzem Hoinką, naczelnikiem I Urzędu Skarbowego w Częstochowie rozmawiał Mariusz Osyra.

 

Zobacz także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022