Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Licealiści uczą się w domach, a maturzyści przygotowują się do egzaminu dojrzałości

Facebook Twitter

Licealiści dwa tygodnie spędzają zamiast w szkole w domach, podobnie jak pozostali uczniowie. Są w lepszej sytuacji, gdyż nie potrzebują zapewnienia opieki dorosłych. Jednocześnie problemem pozostaje przygotowanie trzecich klas do zbliżających się majowych egzaminów dojrzałości.

Nauczyciele starają się pozostawać w kontakcie zdalnym z młodzieżą.

Organizujemy to poprzez e-dziennik. Uczniowie poprzez e-dziennik dostali dyspozycje, materiały w oparciu o to, co przysłał Urząd Miasta, ministerstwo. Wszystkie materiały zostały przekazane uczniom wraz z wskazówkami do samokształcenia i miejmy nadzieję, że później nauczyciele wyegzekwują to co uczniowie samo zrealizowali.

– mówi Magdalena Rataj, wicedyrektor I Liceum im. Słowackiego. Na ten moment egzaminy maturalne nie są zagrożone, ale wiele zależy od decyzji zapadających w Warszawie, dlatego warto śledzić wytyczne kuratorium oświaty. Tegoroczni maturzyści mają pracować w domu…

Trzecie klasy były już przy końcu swojego roku szkolnego, wiec powtórki do matury raczej zostały zrealizowane, materiał również. Odbyła się próbna matura z matematyki (…). Dostali arkusze do domu, dostają zadania dodatkowe, są w kontakcie z nauczycielami. Zawsze mogą o wszytko zapytać zdalnie i telefonicznie, ponieważ nauczyciele cały czas pozostają w gotowości do pracy.

– dodaje Magdalena Rataj, wicedyrektor w Liceum Słowackiego w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024