Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Letnia olimpiada MOSiR-u Przełam Bariery już we wtorek 6 czerwca

Facebook Twitter

Letnia Olimpiada Sportowa MOSIR-u, nie tylko dla dzieci - organizowana cyklicznie z częstochowską hutą ma wieloletnie tradycje. Wraca na stadion przy ul. Dąbrowskiego we wtorek 6 czerwca.

Fot. facebook.com/mosirczestochowa

Letnia olimpiada MOSiR-u Przełam Bariery

Marcin Mazik: Już w najbliższy wtorek 6 czerwca Letnia Olimpiada Sportowa. W zeszłym roku wróciliśmy do organizacji właśnie tych olimpiad dla osób z niepełnosprawnościami, głównie dzieci i młodzieży, ale też są osoby dorosłe, które w tym uczestniczą. Wróciliśmy po przerwie pandemicznej i mamy nadzieję, że już teraz co roku dwie tego typu imprezy się będą stale już odbywać. To wersja letnia na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Dąbrowskiego i wersja halowa w grudniu w hali sportowej Częstochowa.

Jak mówi Marcin Mazik z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie letnia edycja „Przełam Bariery z Liberty Częstochowa”, to okazja by sprawdzić się w różnych grach i zabawach oraz konkurencjach sportowych, głównie lekkoatletycznych:

Marcin Mazik: Wiele gier, zabaw oraz również dyscyplin nawiązujących do lekkiej atletyki. Będą biegi, skoki i rzuty. Mamy zgłoszonych 28 ośrodków z Częstochowy. Są to szkoły z oddziałami integracyjnymi, ośrodki specjalne, szkoły specjalne, stowarzyszenia. Naprawdę szeroki wachlarz tych instytucji. Liczymy na dobrą zabawę. Pogoda ma być sprzyjająca, słoneczna, więc kolejny raz liczymy na to, że uczestnicy miło spędzą czas u nas tutaj na obiekcie MOSiR-u.

Olimpiada jest organizowana po to, aby rozwijać zainteresowania sportowe i kształtować nawyki czynnego wypoczynku wśród osób z niepełnosprawnościami. Sportowe wydarzenie polecał Marcin Mazik.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj