Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny znów w wakacje na całej Jurze

Facebook Twitter

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny wrócił. Podobnie jak przed rokiem, częstochowskich filharmoników i ich gości można tego lata posłuchać w nietypowych miejscach - atrakcyjnych, turystycznych i klimatycznych. 

fot. facebook.com/FilharmoniaCzestochowska

Festiwal rozpoczął się w Częstochowie, ale zawita jest do kilku miejsc. Chodziło o to, by zagrać poza tradycyjną sceną, w plenerze, i przede wszystkim w urokliwych miejscach naszej Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Wybrano więc tereny zielone, plenerowe spotkania z przyjezdnymi, czy nasze zamki. Te miejsca ROK i Filharmonia Częstochowska uzupełniają muzyką.

Po inauguracji pod koniec czerwca w Kościele Ewangelicko-Augsburskim, teraz jeszcze 10 lipca warto odwiedzić Pałac Raczyńskich w Złotym Potoku, gdzie zagra kwartet smyczkowy z Adamem Klockiem i Siergiejem Wowkotrubem. Kolejne składy z wiolonczelami, skrzypkami i chórem częstochowskim w kolejnych tygodniach pojawią się w Zamku Bobolice, w Podlesicach, Włodowicach, Mstowie by na finał wrócić do sali Filharmonii z okazji 30 Dni Częstochowy. To już po koniec sierpnia.

fot. facebook.com/FilharmoniaCzestochowska

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj