Leon Madsen wygrał 1 turniej SEC w Bydgoszczy. Bartosz Smektała daleko w klasyfikacji

W środę (16.06) na torze w Bydgoszczy rozegrany został 1 turniej cyklu SPEEDWAY EURO CHAMPIONSHIP, czyli rozgrywane od kilku lat zawody o tytuł Mistrza Europy. Triumfatorem 1 rundy został zawodnik Eltrox Włókniarza Częstochowa Leon Madsen. Drugi z reprezentantów częstochowskiego klubu Bartosz Smektała zajął odległe, 12 miejsce.

Madsen zwyciężył, mimo, że w pierwszej odsłonie finałowego biegu zaliczył groźny upadek po tym, jak jego rodak Mikkel Michelsen nie zostawił mu miejsca przy bandzie. W powtórce lider Włókniarza nie dał już szans rywalom, wyprzedzając Piotra Pawlickiego i Anglika Daniela Bewleya.
Zawodów do udanych nie zaliczy Smektała, który w pierwszych trzech startach nie wywalczył żadnego punktu, dopiero w dwóch ostatnich seriach dwa razy przyjechał na drugiej pozycji.
Druga runda SEC rozegrana zostanie już 26.06 w niemieckim Guestrow.