Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Legia Warszawa okazała się za silna dla Rakowa

Facebook Twitter

W hicie 16 kolejki Ekstraklasy nasi piłkarze przegrali w stolicy 0:2. Druga z bramek dla Legii została zdobyta po rzucie karnym.

fot. rakow.com

Trener warszawskiego zespołu Czesław Michniewicz chwali swoją drużynę, ale i docenia grę częstochowian.

Za nami bardzo trudne spotkanie. Takiego spotkania się właśnie spodziewaliśmy. Zespół z Rakowa gra w określony sposób wykorzystując bardzo często podania za plecy obrońców, grając bardzo dynamicznie, wszystkie podanie kierowane są do przodu. Musieliśmy być do tego odpowiednio przygotowani. Myślę, że to, co zaproponowaliśmy dziś na to spotkanie, czyli korekta w ustawieniu, zdało egzamin. Zespół się prezentował dobrze, graliśmy bezpiecznie. Graliśmy, jakie mieliśmy piłkę, odważnie. Stwarzaliśmy sytuacje, w efekcie strzeliliśmy dwie bramki i wygraliśmy to spotkanie.

Na gorąco po spotkaniu głos zabrał i szkoleniowiec Rakowa – Marek Papszun…

Gratuluję Legii zwycięstwa przede wszystkim a swojej drużynie postawy. Myślę, że zagraliśmy dzisiaj na miarę możliwości. Nie do końca jak chcemy grać, ale w kierunku, w jakim chcielibyśmy grać i w jakim ma iść ten zespół. To jest optymistyczne. Gratuluję zespołowi, bo grać na łazienkowskiej z drużyną Legii nigdy nie jest łatwo.

Podobnie drużyna Rakowa ma rozegrać i następne mecze, dodaje trener czerwono-niebieskich.

Jeszcze raz podkreślam, w tym kierunku na pewno będziemy chcieli iść, tak jak zagraliśmy momentami na swoich warunkach i mam nadzieję, że w pryszłości ten wynik będzie inny, tutaj a już za chwilę w lidze, w Pucharze Polski też te wyniki przyjdą.

Po 16 kolejkach Ekstraklasy Raków zajmuje 3 pozycję w tabeli. Aktualnie traci do lidera Pogoni Szczecin już 6 punktów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj