Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ławka Rodzicielstwa Zastępczego stanęła w Częstochowie

Facebook Twitter

Częstochowa wzbogaciła się o jeszcze jedną, okolicznościową ławeczkę. Tym razem to różowa Ławka Rodzicielstwa Zastępczego. Stanęła na terenie siedziby Stowarzyszenia Dla Rodziny, które koordynuje miejskie działania związane z pieczą zastępczą i rodzinnymi domami dziecka.

Mówi prezes stowarzyszenia Lidia Zeller:

Lidia Zeller: To jest pomysł naszego młodego zespołu, który napisał bardzo dobry projekt do fundacji i z pozyskanych środków udało nam się zrobić dużo działań i m.in. podsumowaniem jest Ławeczka Rodzicielstwa Zastępczego, która zdobi wejście przed naszym budynkiem, myślę też, że cieszy się dużym zainteresowaniem rodziców zastępczych, bo na umiejscowienie tej ławeczki przyszli rodzice zastępczy, którzy są zadowoleni z tego, że mają takie miejsce.

Ławeczka to symbol dużej, całorocznej kampanii wracającej w Częstochowie:

Lidia Zeller: Ta ławeczka jest takim komplementarnym uzupełnieniem naszych działań.

Radio Jura: Cegiełka, która ma nam przydać kolejnych rodziców zastępczych, kolejnych domów, które stworzą opiekę dla dzieci?

Lidia Zeller: Mamy taką nadzieję. Staramy się te cegiełki rozsyłać, gdzie się tylko da, gdzie tylko można propagując ideę rodzicielstwa zastępczego. Mamy też rabatkę kwiatową, też poświęconą rodzicom zastępczym i czekamy na efekty.

Z Lidią Zeller ze Stowarzyszenia Dla Rodziny rozmawiał Mariusz Osyra. Na Ławeczce Rodzicielstwa Zastępczego można przysiąść w ogrodzie obok siedziby Częstochowskiego Centrum Wsparcia Rodziny, przy ul. Sułkowskiego 9.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024