StartWiadomość dnia Wiadomości

Lato w mieście 2018

Blisko 64 000 zł tyle z miejskiego budżetu wynosi dofinansowanie kosztów organizacji letniego wypoczynku. Z dotacji korzysta 18 stowarzyszeń, klubów sportowych, instytucji, fundacji i parafii, które organizują m.in. jednodniowe wycieczki autokarowe, półkolonie, zajęcia żeglarskie, jeździeckie, plastyczne, sportowe czy taneczne. Wśród organizatorów znaleźli się m.in. Częstochowski Okręgowy Związek Żeglarski, Klub Sportowy Orient, Uczniowski Klub Sportowy Jura czy Fundacja Alea. W akcję ,,Lato w mieście” włączyły się także częstochowskie szkoły organizując półkolonie, obozy i otwarte drzwi.

Bogatą ofertę przygotowały także miejskie instytucje. M.in. MOSiR zaprasza wszystkich na miejskie pływalnie oraz do Parku Lisiniec, gdzie można skorzystać z poszerzonej plaży z piaskiem prosto z Łeby i wypożyczalni sprzętu pływackiego.

Chętni mogą wziąć udział także w wakacyjnym kursie nauki pływania na pływalni krytej ,,Sienkiewicz” oraz w akcji ,,Biegam bo Lubię” na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym. My polecamy zwłaszcza atrakcje w ramach akcji Aleje tu się dzieje. Zajrzyjcie na naszą stronę. Znajdziecie link, do aktualizowanego na bieżąco kalendarza wydarzeń.

Poniżej link do aktualizowanego na bieżąco kalendarza wydarzeń znajdziecie TUTAJ.

Zostaw komentarz