Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Latem spacerem po Promenadzie

Facebook Twitter

Plenerowe Radio po raz pierwszy w te wakacje zawitało na Promenadę Czesława Niemena. To mejsce uczęszczane chętnie przez mieszkańców, nie tylko Tysiąclecia i Północy. Można spacerować, mnóstwo atrakcji czeka tu na dzieci i młodzież. Czyli w Radiu Jura podpowiadamy gdzie warto być w wakacje, a przy okazji trochę podsłuchujemy jak wolny czas wykorzystują mieszkańcy.

Przeszliśmy dziś z mikrofonem całą Promenadę, spotykając osoby w każdym wieku, które znalazły dla siebie rozmaite zajęcia..

Aktywnośc piesza, nordic walking, jazda rowerem, to najczęsciej uprawianie dyscypliny w tej rekreacyjnej części miasta. Co można jeszcze robić? Chodzić z kijkami…

Promenada przyciąga nawet mieszkańców z innych dzielnic. Każdemu z czymś się kojarzy, można uciec od zgiełku miasta.

W trakcie naszego spaceru doszliśmy do skateparku, gdzie młodzi ludzie, na rowerze i… bez rowerów.

Kolejny przystanek na Promenadzie to plac zabaw. A przy okazji jeszcze ważny temat dotyczący tego miejsca.

Znaki sobie, a piesi i rowerzyści swoje. I tak jest od zawsze. Udało nam się porozmawiać z kolejną osobą, która korzysta z uroków Promenady. Trochę dla przyjemności, a trochę… z obowiązku.

Dotarliśmy do fontanny, która od zawsze jest atrakcją dla dzieci. W jej pobliżu spotkaliśmy jeszcze odpoczywającego rowerzystę.

Na sam koniec spaceru jeszcze głos pana Andrzeja, którego już wcześniej
udało nam się poznać w Parku Lisiniec nad Adriatykiem. Już wcześniej zachęcał częstochowian za pośrednictwem naszego mikrofonu do wypoczynku na Promenadzie.

Tyle dzisiaj dźwiękowych pocztówek z Promenady, zapraszamy, polecamy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj